لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۴

شاخص عمدۀ بازار سهام اسرائيل رکورد بالاترين ارزش خود را شکست


در پی رشد فزاينده اقتصادی اسرائيل روز سه شنبه بر قيمت شاخص تل آويو که از سهام بيست پنج شرکت بزرگ و معتبر اسرائيل تشکيل شده است ۴ دهم درصد افزوده شد و رکورد بالاترين ارزش خود را شکست.

حجم مبادلات روز سه شنبه شاخص تل آويو-۲۵، بيش از ۴۳۲ ميليون دلار بود. رکورد ارزش قبلی شاخص تل آويو-۲۵، که در سال ۲۰۰۷ شکسته شد، ۱۲۳۷ واحد بود

اله الکالای معاون شرکت سرمايه گذاری قصر سرمايه ميگويد که بازار بورس اسرائيل سال خوبی را آغاز کرده است. او ميافزايد سير صعودی ارزش شاخص های عمده سهام بازار اسرائيل بيش از کشورهای پيشرفته بوده است.

از ۲۸ ماه مارس گذشته تا روز سه شنبه بازار بورس اسرائيل بعلّت تعطيلات هفت روزه مذهبی کليميان موسوم به تعطيلات «پسَه»، تعطيل و يا نيمه تعطيل بودند با توجه به درآمد اضافۀ مردم که بخش عمده ای از آن ناشی از رونق بازار سهام است، در ايام تعطيلات پسه بر ميزان خريد مردم افزود شد که خود کمکی اساسی به رشد خرده فروشی در اسرائيل کرد.

در همين ارتباط الکالای ميگويد ميزان خريد مردم در ايام پسه که شکوفائی اقتصادی اسرائيل را نشان ميداد ، باور نکردنی بود.

اقتصاددانان با توجه به اعتماد خريداران به اقتصاد و بازار بورس سهام اسرائيل پيش بينی ميکنند که در سال جاری بر ارزش سهام همچنان افزوده خواهد شد.

جاناتان کتس، اقتصاددان اسرائيلی، با توجه به نرخ پائين بهره های پس انداز و اوراق قرضه ميگويد برای سرمايه گذاری مردم جايگزين بهتری از بازار بورس وجود ندارد.

XS
SM
MD
LG