لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۶

نگرانی نسبت به اعتصاب غذای طولانی یک زندانی فلسطینی در اسرائیل


نگرانی نسبت به اعتصاب غذای طولانی یک زندانی فلسطینی در اسرائیل
نگرانی نسبت به اعتصاب غذای طولانی یک زندانی فلسطینی در اسرائیل

اعتصاب غذای طولانی یک زندانی فلسطینی در زندان اسرائیل احساسات مردم غزه و کرانه باختری را برانگیخته و اسرائیل را در شرایط دشواری قرار داده است.

خدر عدنان، زندانی فلسطینی گروه جهاد اسلامی روز یکشنبه ٢٣ بهمن، پنجاه و هشتمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشت. عدنان در اعتراض به سیاست اسرائیل در تداوم بازداشت خود بدون برگزاری دادگاه دست به اعتصاب غذا زده است. وی به اتهام فعالیت تروریستی بازداشت شده است.

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه کوتاهی اعلام کرد عدنان یک تروریست است که امنیت ملی را تهدید می کند و بر اساس قانون بازداشت شده است.

وکیل عدنان می گوید شرایط جسمانی این زندانی ٣٣ ساله رو به وخامت گذاشته و جان او در معرض خطر است. پدر این جوان فلسطینی نیز درباره کاهش وزن شدید وی ابراز نگرانی جدی کرده است.

گروه جهاد اسلامی نسبت به وضعیت این جوان هشدار داده است. یک فعال این گروه با حضور در تلویزیون اسرائیل تهدید کرد اگر عدنان بمیرد، جناح های مسلح فلسطینی حملات انتقام جویانه ای را علیه اسرائیل ترتیب خواهند داد.

بیش از چهار هزار فلسطینی در بازداشتگاه های اسرائیل زندانی هستند. موضوع زندانیان یکی از مسائل بسیار حساس بین مردم کوچه و بازار فلسطینی است.

پس از یک دوره طولانی آرامش، اسرائیل هراس دارد که یک زندانی به شهید بدل شود و اعتراض های خشونت آمیز در نوار غزه و کرانه باختری به راه بیافتند.

XS
SM
MD
LG