لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۹

درخواست اسراييل از آمريکا در مورد دولت خودگردان فلسطينيان


درخواست اسراييل از آمريکا در مورد دولت خودگردان فلسطينيان
درخواست اسراييل از آمريکا در مورد دولت خودگردان فلسطينيان

کابينه اسراييل در جلسه روز يکشنبه خود از واشنگتن خواست در صورت نقش داشتن گروه حماس در دولت خودگردان فلسطينی کمک های مالی فعلی خود به فلسطينيان را قطع کند.

يووال ستاينيتز، وزير دارايی اسراييل، به خبرنگاران گفت: «من مطمئنم اگر حماس در آينده دولت فلسطينيان نقش داشته باشد آمريکا و اسراييل نخواهند توانست به چنين دولتی کمک مالی کنند.»

اوزی لندو، وزير زيربنای ملی اسراييل، نيز در حمايت از خواست دولت اسراييل گفت: «هنگامی که دولت فلسطينی به وضوح تحت نفوذ شديد گروه های تروريستی باشد که به بن لادن و ايران وابسته هستند هرگونه کمک مالی به چنين دولتی در واقع ترويج تروريسم است. من فکر نمی کنم ترويج گروه های تروريستی برای دولت های دموکراتيک منطقی باشد.»

رسانه های اسراييل گزارش داده اند دولت آن کشور درخواست خود را در نامه ای برای پرزيدنت اوباما، فرستاده است.

در همين حال قانونگذاران ايالات متحده هشدار داده اند آشتی و صلح دو جناح رقيب فلسطينی، جنبش فتح که از سوی غرب حمايت می شود و گروه اسلامگرای حماس، در صورتیکه حماس همچنان به خشونت ادامه دهد و اسراييل را به رسميت نشناسد، می تواند کمک های مالی ايالات متحده را به دولت خودگردان فلسطينيان، به مخاطره اندازد.

يکروز پس از آشتی دو جناح فلسطينی، وزرات امور خارجه آمريکا نيز اعلام کرد کمک ۴۰۰ ميليون دلاری سالانه ايالات متحده به دولت خودگردان فلسطينيان بر اساس مشی دولت جديد فلسطينيان دگرباره ارزيابی خواهد شد.

XS
SM
MD
LG