لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۳

آيالون: ايران هسته ای پايانی بر نظم جهانی خواهد بود


آيالون: ايران هسته ای پايانی بر نظم جهانی خواهد بود
آيالون: ايران هسته ای پايانی بر نظم جهانی خواهد بود

دنی آيالون، معاون وزارت امور خارجه اسراييل، در جريان سفر به بريتانيا در مصاحبه ای گفت: ايران هسته ای پايانی بر نظم جهانی خواهد بود.

دنی آيالون همچنين در واکنش به سخنان معاون وزارت امور خارجه بريتانيا که اسراييل را متهم به تخريب در روند صلح کرده است، افزود: خواست مردم سوريه برکناری بشار اسد از قدرت است.

معاون وزارت امور خارجه اسراييل می گويد: به نظر من برای همه کاملاً روشن شده که ايران هسته ای قابل قبول نيست و پايانی بر نظم جهانی خواهد بود. کاملا آشکار است که ايران هسته ای نه تنها خطری برای منطقه، بلکه برای جامعه جهانی است.

آقای آيالون در مقابل اين سئوال که جامعه جهانی چقدر برای حل و فصل اين مساله زمان نياز دارد، گفت: به عقيده من در سال جاری - ۲۰۱۲ - مساله حل خواهد شد.

دنی آيالون با تاکيد افزود: جنگ با ايران در صورتی که تحريم های شديد عليه ايران به اجرا گذاشته شود، قابل اجتناب خواهد بود. قطعاً، جنگ با ايران اجتناب ناپذير نيست. بلکه بر عکس به عقيده من با تلاش های حساب شده، تحريم های شديد از سوی جامعه بين المللی، به گزينه ای به غير از اقدام های اقتصادی و سياسی، نياز نخواهد بود.

معاون وزارت امور خارجه اسراييل در واکنش به موضع کشورش در قبال سوريه گفت: به نظر من اسد مشروعيت خود را از دست داده است. اما پيش بينی اين که او بر سر قدرت بماند و يا برکنار شود در اين مرحله واقعاً دشوار است.

آقای آيالون در ادامه گفت: کاملاً روشن به نظر می رسد که مردم سوريه خواهان برکناری بشار اسد از قدرت هستند.

XS
SM
MD
LG