لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۱

اسرائیل از آزمایش موفق یک سیستم دفاع موشکی پیشرفته خبر داد


نخست وزیر اسرائیل از آزمایش موفق یک سیستم دفاع موشکی در یک پایگاه نظامی آمریکا در آلاسکا خبر داد و گفت که اسرائیل توانایی اقدام در مقابل موشک‌های بالستیک که از سوی ایران و هر جای دیگر علیه ما پرتاب شوند، را دارد.

به گزارش رویترز، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه ۶ مرداد با اعلام این خبر این دستاورد را «یک هشدار برای ایران» توصیف کرد و گفت که آخرین سیستم دفاع موشکی اسرائیل با حمایت آمریکا یکسری آزمایشات موفق را در یک پایگاه نظامی آمریکایی در آلاسکا پشت سر گذاشته است.

سیستم دفاع موشکی «پیکان ۳» برای مقابله با موشک‌های بالستیک در خارج از جو زمین طراحی شده است.

همچنین نخست وزیر اسرائیل گفت که «اسرائیل توانایی اقدام در مقابل موشک‌های بالستیک که از سوی ایران و هر جای دیگر علیه ما پرتاب شوند، را دارد. همه دشمنان ما بداند که چه در دفاع و چه در تهاجم، ما بر آنها پیروز خواهیم بود.»

پیشتر خبرنگار شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در وزارت دفاع آمریکا پیشتر به نقل از مقام‌های رسمی ایالات متحده گزارش داده بود ایران روز چهارشنبه یک آزمایش موشکی انجام داده است.

کاخ سفید روز جمعه ۴ مرداد و ساعاتی پس از اعلام خبر انجام یک آزمایش موشکی توسط ایران اعلام کرد از این گزارش ها آگاه است.

آزمایش‌های موشکی ایران پیش از این با واکنش اعتراضی کشورهای غربی مواجه شده بود و آن‌ها بارها از جمهوری اسلامی خواسته بودند تولید و آزمایش این موشک‌ها را متوقف کند.

قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که سال ۲۰۱۵ و درست بعد از توافق هسته‌ای موسوم به برجام به تصویب رسید، از ایران می‌خواهد که هیچ فعالیتی در ارتباط با موشک‌های بالیستیک با قابلیت حمل تسلیحات هسته ای انجام ندهد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG