لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۶

دیدار وزیر دفاع اسرائیل با نانسی پلوسی: ایران تهدید شماره یک است


آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، روز سه شنبه با نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا، و هیاتی از اعضای کنگره ایالات متحده ملاقات کرد.

وبسایت شبکه خبری «آروتز شوا» اسرائیل گزارش داد: لیبرمن از قانونگذاران کنگره آمریکا برای حمایت تزلزل ناپذیرشان از اسرائیل و تصویب کمک های نظامی به برنامه دفاع ضد موشکی اسرائیل معادل ۷۰۵ میلیون دلار برای سال ۲۰۱۸ که بزرگترین کمک تصویب شده تا کنون است، تشکر و قدردانی کرد.

وزیر دفاع اسرائیل در جلسه ای که عمدتا به تحولات منطقه و تهدید ناشی از جمهوری اسلامی ایران اختصاص داشت گفت «ایران کشور شماره یک در تضعیف ثبات در خاورمیانه است».

آویگدور لیبرمن در این دیدار تاکید کرد: «ایران کشورهای منطقه خلیج فارس را به خطر انداخته و علیه شان موشک پرتاب می کند، همان طور که پریروز رخ داد؛ با حمایت از حوثی ها به ثبات یمن آسیب می زند، می کوشد رژیم بحرین را سرنگون کند، در پشت دیکتاتور قاتل توده مردم در دمشق ایستاده است، از سازمان تروریستی حزب الله حمایت کرده و آن را مسلح می کند، و می کوشد انتخابات در عراق را تضعیف کند.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG