لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۰

سخنگوی کاخ سفید: اوباما با نتانیاهو ملاقات نمی کند


سخنگوی کاخ سفید: اوباما با نتانیاهو ملاقات نمی کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از نخست وزیر اسرائیل دعوت کرده است برای سخنرانی در اجلاس مشترک کنگره به واشنگتن سفر کند. اما جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید گفته است پرزیدنت اوباما از بنیامین نتانیاهو برای ملاقات در کاخ سفید دعوت نخواهد نکردزیرا ، سفر وی به آمریکا دو هفته قبل از انتخابات در اسرائیل خواهد بود .

سخنگو گفت دولت آمریکا تلاش خواهد کرد چنین بنظر نرسدکه می خواهد بر نتایج انتخابات در کشور دیگری تاثیر بگذارد.

تصمیم آقای اوباما بر عدم ملاقات با نتانیاهو، که اغلب روابط متشنجی با وی داشته است ، ممکن است نشان از نارضایتی دولت آمریکا از وی تلقی شود زیرا ، به رهبران اسرائیل که در گذشته به واشنگتن سفر کرده اند ، همیشه فرصت ملاقات با روسای جمهوری داده شده است.

نخست وزیر اسرائیل آقای اوباما را متهم می کند که در روند مذاکرات هسته ای با ایران امتیاز های بسیاری به تهران داده است در حالی که امتیازی از ایران نگرفته است.

کاخ سفید می گوید ، اختلاف نظر رهبران اسرائیل و آمریکا بر سر ایران بر تعهد واشنگتن به امنیت اسرائیل خللی وارد نخواهد کرد .

جاش ارنست دعوت از آقای نتانیاهو توسط جان بینر رئیس مجلس نمایندگان را نقض تشریفات دیپلماتیک خواند.

دولت اسرائیل روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد دمکرات های کنگره آمریکا نیز در دعوت از آقای نتانیاهو به جمهوریخواهان پیوسته اند اما ، دیپلمات ها می گویند هیچیک از نمایندگان دمکرات در این دعوت شرکت نداشته اند.

XS
SM
MD
LG