لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۳

اسرائيل و آمریکا رزمایش هوایی برگزار می‌کنند


یک جت اف-۱۵ اسرائيل - آرشیو
یک جت اف-۱۵ اسرائيل - آرشیو

نیروی هوایی آمریکا طی یک رزمایش عظیم هوایی به جت‌های جنگنده نیروی هوایی اسرائیل سوخت‌رسانی خواهد کرد.

روزنامه اسرائيلی جروزالم پست روز چهارشنبه در گزارشی بدون آن که از مقامی آمریکایی و یا اسرائیلی نقل قول کند می‌نویسد که این رزمایش که در هفته‌های آینده برگزار می‌شود حمله اسرائیل به ایران را شبیه‌سازی می‌کند. اسرائيل نگران برنامه هسته‌ای ایران است.

این مانور اسرائیل «ارابه‌های آتش» نام دارد، و طبق این گزارش حمله به اهدافی دور از مرزهای اسرائیل را با تعداد زیادی هواپیما شبیه‌سازی می‌کند.

ارتش اسرائیل گفته است که این رزمایش از نظر وسعت منحصر به فرد و بی‌سابقه است و ارتش را قادر می سازد تا سطح آمادگی بالایی را حفظ کند.

جروزالم پست می‌نویسد که روز سه شنبه، ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده جدید ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، برای شرکت در این رزمایش وارد اسرائیل شد.

در همین حال تایمز اسرائيل می‌نویسد که بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائيل، روز سه‌شنبه گفت، برنامه هسته‌ای ایران و جنگ در اوکراین محور گفت‌و‌گوهای امنیتی با واشنگتن در هفته جاری خواهد بود. به نوشته تایمز اسرائيل گانتز چهارشنبه وارد آمریکا می‌شود.

گانتز قرار است در واشنگتن با لوید آستین، وزیر دفاع، و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، دیدار و گفت‌و‌گو کند.

اسرائیل از گذشته مخالفت احیای برجام بوده است و گفت‌وگوهای قدرت‌های جهانی با ایران بر سر احیای برجام مدت‌ها است که به خاطر اصرار جمهوری اسلامی ایران برای خروج نام سپاه پاسداران از یک فهرست سازمان‌های تروریستی در آمریکا متوقف شده است.

XS
SM
MD
LG