لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۷

اسرائیل تلفن بیماران مبتلا به ویروس کرونا را ردیابی می کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، از یک رشته محدودیت های شدید برای اسرائیلی ها در مبارزه با گسترش بیماری «کووید ۱۹» خبر داده است. این اقدامات شامل تعطیلی تقریبا کل کشور غیر از داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی و ممنوعیت تجمع های بیش از ده نفر است. نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت می خواهد با استفاده از تدابیر سایبری مکان افراد مبتلا ردیابی شود.

نتانیاهو در یک سخنرانی تلویزیونی سراسری گفت ویروس کرونا دشمنی نامرئی است.

او گفت تمام ابزارهای در دسترس برای مبارزه با ویروس کرونا از جمله ابزارهای فناوری که تا کنون در استفاده از آن ها تردید داشته را به کار خواهد گرفت تا اطمینان حاصل کند بیماران تحت قرنطینه در خانه می مانند.

دادستان کل اسرائیل استفاده از ابزارهای سایبری برای ردیابی تلفن بیماران مبتلا به ویروس کرونا را تائید کرده است. رسانه ها در اسرائیل می گویند این تدابیر در اصل برای آگاهی بخشی به اسرائیلی هایی که ممکن است در فاصله نزدیکی به یک بیمار قرار داشته باشند و در عین برای اطمینان از در خانه ماندن افراد بیمار استفاده خواهد شد.

در حال حاضر دست کم ۲۰۰ اسرائیلی مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شده اند و ده ها هزار نفر به دلیل تماس با یک بیمار مبتلا یا چون از سفر خارج برگشته اند تحت قرنطینه ای دو هفته ای قرار دارند.

وزیر دادگستری پیشین اسرائیل گفته است تلاش خواهد کرد اطمینان حاصل کند در این روند حریم خصوصی افراد در حد امکان نقض نشود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG