لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

برای نخستین بار چهار زن اسرائیلی آموزش فرماندهی تانک را تکمیل کردند


روزنامه هاآرتض در گزارشی نوشت: چهار زن اسرائیلی روز پنج شنبه نخستین دوره فرماندهی تانک برای زنان در ارتش اسرائیل را با موفقیت به پایان رساندند.

ژنرال گای حسون، فرمانده یگان زرهی اسرائیل، می گوید: «امروز پس از یک سال و چهار ماه، می توانیم با صراحت اعلام کنیم که زنان خدمه تانک می توانند در عملیات مرزی حفاظت از مرزهای اسرائیل شرکت کنند.»

این امر پیامد یک دوره آموزشی نیروی زمینی اسرائیل بود که در آن ۱۵ زن برای خدمه تانک آموزش دیدند و چهار نفر از آن ها دوره فرماندهی را با موفقیت پشت سرگذراند.

در برنامه آزمایشی آموزش زنان به عنوان خدمه تانک ۳۰ زن از گردان های زرهی انتخاب شده بودند. پنج نفر طی دوره آموزشی رد شدند، اما نیروی زمینی می گوید نرخ مردودی در دوره های آموزشی خدمه تانک برای مردان هم همین است.

به گفته نیروی زمینی اسرائیل دوره آموزشی زنان برای خدمه تانک مشابه دوره آموزشی مردان بود. تفاوت در این بود که زنان به جای مرز غزه، کرانه باختری و شمال اسرائیل یک هفته در جنوب اسرائیل آموزش دیدند.

البته این زنان در آینده نزدیک سوار تانک نخواهند شد. از آن ها برای آموزش رزمی دیگر زنان استفاده خواهد شد تا شبکه ای از زنان در ارتش اسرائیل ایجاد شود.

با این وجود، اسرائیل نهایتا به فهرست کوتاهی از کشورهایی مانند نروژ، کانادا و استرالیا خواهد پیوست که زنان شان در تانک ها به خدمت نظامی مشغول هستند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG