لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۱

هاآرتض: ایران و حزب الله، هدف حمله اسرائیل به انبار نزدیک فرودگاه دمشق


حمله موشکی به فرودگاه دمشق.
حمله موشکی به فرودگاه دمشق.

روزنامه هاآرتض در گزارشی نوشت هدف حمله اسرائیل حزب الله و ایران بود.

خبرگزاری دولتی سوریه روز دوشنبه گزارش داد چند موشک اسرائیل توسط دفاع هوایی سوریه رهگیری شده است. این گزارش به نقل از منابع نظامی سوری می گوید «سیستم دفاع هوایی ما یک تخاصم موشکی اسرائیل را ناکام گذاشت.»

رامی عبدالرحمان، مدیر سازمان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا، معتقد است هدف حمله موشکی یک انبار تسلیحات در نزدیکی فرودگاه بود که به تازگی محل دریافت تسلیحات جدید برای ایرانی ها یا گروه حزب الله لبنان بوده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل می گوید کشورش درباره گزارش های خارجی اظهار نظری نمی کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، یکشنبه در میانه گزارش های حاکی از حملات گفت: «اسرائیل مرتب در تلاش برای ممانعت از تسلیح دشمنان ما به سلاح های پیشرفته است. خط قرمزهای ما آشکارتر از همیشه و عزم ما برای عمل به آن ها قویتر از همیشه است.»

گزارش اوایل ماه جاری رسانه دولتی سوریه از حملات جت های اسرائیلی به اهدافی در شمال شرقی سوریه در «حماه» علیه مواضع ایران حکایت داشت.

در ماه اوت، یک دانشمند سوری متخصص جنگ افزار شیمایی، در انفجار خودرو در شهر «مصیاف» در شمال شرقی سوریه کشته شد. رسانه های سوریه سازمان جاسوسی اسرائیل «موساد» را مسئول معرفی کردند. بنا بر گزارش ها، دکتر عزیز اسبر مرکز آزمایش های علمی را اداره می کرد که پیشتر بارها هدف حمله قرار گرفته بود. در آن حمله راننده شخصی او هم کشته شد.

یک مقام ارشد نیروهای دفاعی اسرائیل به تازگی گفت ارتش اسرائیل طی یک سال و نیم گذشته بیش از ۲۰۰ هدف را با شلیک ۸۰۰ موشک و گلوله توپ در سوریه هدف قرار داده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG