لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۹

دفاع رییس سابق اطلاعات ارتش اسراییل از حمله به سوریه؛ اسرائیل مصمم است


آموس یادلین سال ۲۰۱۰ بازنشسته شد.
آموس یادلین سال ۲۰۱۰ بازنشسته شد.

مقاله ای از استوارت واینر در روزنامه تایمز اسرائیل

آموس یادلین، رییس سابق اطلاعات ارتش اسرائیل، می گوید حمله شبانه گزارش شده به تاسیسات تسلیحات شیمیایی و موشکی سوریه که به اسرائیل نسبت داده شده است پیامی قوی به قدرت های بزرگ می فرستد که اسرائیل مصمم است خط قرمزهای تعیین شده در مورد حفاظت از خودش را حفظ کند.

ژنرال بازنشسته ارتش اسرائیل در توییتی نوشت تاسیسات «مصیاف» که شبانه هدف حمله قرار گرفت همچنین محل تولید بمب های بشکه ای بوده است که بر سر مردم غیرنظامی سوریه ریخته می شود. این توجیه اخلاقی برای حمله نظامی به سوریه ارتباطی مستقیم به منافع امنیت ملی خود اسرائیل ندارد.

ارتش سوریه بمباران یک پایگاه نظامی در نزدیک «مصیاف» در استان حماه را تایید کرده و می گوید حمله توسط جت های اسرائیل با موشک های شلیک شده از لبنان انجام گرفته است و در اثر آن دو نفر کشته شده اند.

مخالفان بشار اسد رییس جمهوری سوریه به نقل از رادیو اسرائیل می گویند انبار تسلیحاتی هدف حمله هوایی اسرائیل حاوی موشک های شیمیایی آماده برای انتقال به نیروهای حزب الله لبنان بوده که نابود شده است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG