لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

استقبال ایرانیان از ویدئوی آواز سربازان اسرائیلی که ترانه «سلطان قلبها» را خواندند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی به قلم دیوید سدلی با عنوان «ویدئوی آواز سربازان اسرائیلی که یک ترانه عاشقانه ایرانی را می‌خوانند، در ایران داغ شد» نوشت، ویدئویی از حدود ۵۰ سرباز ارتش اسرائیل که ترانه قدیمی «سلطان قلب‌ها» را می‌خوانند، روز پنجشنبه با استقبال بالای کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی روبرو و داغ (وایرال) شد.

به گزارش کانال ۱۰ اسرائیل، والدین یکی از این سربازان واحد اطلاعات ارتش که در حال یادگیری زبان فارسی هستند از کلاس آموزشی آنها تصویربرداری کرد و بخشی از آواز آنها به زبان فارسی را در شبکه‌های اجتماعی آپلود کرد.

از آنجایی که او اجازه رسمی برای تصویربرداری از کلاس و به اشتراک گذاری آن را نداشت، مجبور به حذف پست خود شد. با این حال، بخش خبر کانال ۱۰ اسرائیل آن تصاویر را ضبط کرد و بخشی از آن را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت: «این ویدئو در یک مراسم خصوصی گرفته شد. والدین یکی از سربازانی که در مراسم حضور داشت بدون آن که از مقررات امنیتی آگاهی داشته باشد، آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت. وقتی از او خواسته شد، بلافاصله آن را حذف کرد.»

کاربران توئیتر در ایران نظرات متفاوتی را در ارتباط با آن تصاویر مطرح کردند: برخی از آن به عنوان یک شاهد دیگر بر این که دستگاه اطلاعاتی اسرائیل چقدر خوب است یاد کردند و برخی هم با توجه به انتخاب این ترانه عاشقانه، برای صلح ابراز امیدواری کردند.

ویدئوی مذکور تنها چند روز پس از نشست خبری بنیامین نتانیاهو برای رونمایی از اسناد محرمانه برنامه هسته‌ای نظامی ایران منتشر شده است. آقای نتانیاهو روز دوشنبه گفت که موساد آن اسناد را از داخل ایران به اسرائیل منتقل کرده است و آن اسناد نشان می دهد که جمهوری اسلامی درباره برنامه اتمی اش دروغ می‌گوید.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG