لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۶

اسرائیل می‌گوید برای رویارویی احتمالی با جمهوری اسلامی آماده است 


وزیر دفاع اسرائیل در جلسه با مقامات ارشد ارتش
عکس: وزارت دفاع اسرائیل
وزیر دفاع اسرائیل در جلسه با مقامات ارشد ارتش عکس: وزارت دفاع اسرائیل

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید اسرائیل «تدارکات لازم برای پاسخ به هر سناریویی که ایران در پیش بگیرد را کامل کرده است.»

به گزارش تایمز اسرائیل، این اظهارات پس از جلسه ارزیابی گالانت با رئیس اداره عملیات ارتش اسرائیل، سرلشگر اودد باسیوک، و رئیس اداره اطلاعات نظامی، سرلشکر آهارون هالیوا، بیان شده است.

ایران تهدید کرده است که به حمله اخیر اسرائیل به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق که به کشته شدن یک فرمانده ارشد سپاه قدس به همراه پنج افسر دیگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجامید پاسخ خواهد داد.

روز دوشنبه ۱۳ فروردین به نیروهای سپاه قدس در ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق حمله شد که طی آن دست‌کم ۶ نفر از فرماندهان سپاه از جمله محمدرضا زاهدی کشته شدند. این حمله به اسرائیل منتسب شده اما اسرائیل آن را تایید و یا رد نکرده است.

مقامات جمهوری اسلامی روز پنجشنبه در مراسم تشییع جنازه این سپاهی کشته شده، خواستار انتقام شدند.

منابع آمریکایی می‌گویند ایالات متحده در حالت آماده‌باش بالا قرار دارد و برای پاسخ به حمله احتمالی از سوی جمهوری اسلامی آماده است.حمله‌ای که می‌تواند در یک هفته آینده انجام شود و دارایی‌های اسرائیل یا آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۷ فروردین به سی‌ان‌ان گفت، ایالات متحده به جمهوری اسلامی هشدار داده که از حمله اسرائیل به دمشق به عنوان «بهانه‌ای برای حمله به پرسنل و تأسیسات آمریکایی» استفاده نکنند.

در روزهای اخیر رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی تبلیغات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند که از برنامه حکومت ایران برای واکنش نظامی علیه اسرائیل حکایت دارد.

XS
SM
MD
LG