لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۲

ارتش اسرائیل: در پاسخ به نقض توافق آتش‌بس از سوی حماس، حملات از سر گرفته شد


آرشیو
آرشیو

ارتش اسرائیل بامداد روز جمعه دهم آذر، گروه شبه نظامی حماس را به زیر پا گذاشتن توافق آتش‌بس متهم کرد.

ارتش اسرائیل با اعلام این موضوع در شبکه پیام رسان ایکس نوشت که شبه نظامیان حماس اقدام به پرتاب راکت به سوی این کشور کرده اند.

به گفته رسانه های اسرائیلی، هدف این حملات راکتی حماس، جنوب این کشور بوده است. در این ارتباط نیز ارتش اسرائیل روز جمعه از به صدا در آمدن آژیر خطر در جنوب این کشور خبر داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل گفته شد که «در پاسخ، حملات به این گروه تروریستی از سر گرفته شده است.»

ارتش اسرائیل همچنین در کانال تلگرامی خود خبر داد که جنگنده های این کشور در حال حاضر «اهداف تروریستی حماس در نوار غزه را هدف قرار می دهند.»

همزمان خبرگزاری رویترز روز جمعه از «درگیری‌های شدید» در غزه گزارش داد.

در این حال دفتر نخست وزیر اسرائیل در بیانیه ای حماس را به نقض آتش بس متهم کرد و گفت که این گروه شبه نظامی به تعهدات خود برای آزادی همه گروگان های زن عمل نکرد و به اسرائیل راکت شلیک کرد».

در این بیانیه آمده است: «تاکید می کنیم که دولت اسرائیل متعهد به دستیابی به اهداف جنگ است؛ یعنی آزادی گروگان ها، نابودی حماس و اطمینان یافتن از این موضوع که غزه دیگر هرگز نمی تواند مردم اسرائیل را تهدید کند.»

روزنامه «جروزالم پست» با اعلام پایان آتش بس یک هفته ای پس از حملات راکتی حماس خبر داد که شورای منطقه ای «اشکول» در جنوب اسرائیل به ساکنان این منطقه توصیه کرده است که به دلیل نگرانی از حملات راکتی بیشتر در نزدیکی پناهگاه ها بمانند.

بر اساس این گزارش، محدودیت های مربوط به تجمع در اماکن باز و در محل های مسکونی برای مناطق نزدیک به مرز غزه و نیز مرزهای لبنان و سوریه تشدید شده است.

همچنین کسب و کارها فقط در جایی مجاز به فعالیت خواهند بود که دارای سرپناه باشند و هیچ مدرسه ای هم باز نخواهد بود.

اسرائیل و گروه شبه نظامی حماس در آتش بسی یک هفته ای که با تلاش های ایالات متحده، قطر و مصر به دست آمده بود، دهها تن از زندانیان فلسطینی و گروگان ها را مبادله کردند.

در همین حال، مقامات حماس که حکومت غزه را در دست دارند، گفتند که جنگنده های اسرائیل به جنوب غزه از جمله در شرق شهر خان یونس حمله کردند و سه تن در حملات هوایی اسرائیل در رفح در جنوب نوار غزه کشته شدند.

XS
SM
MD
LG