لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۸

درگیری های مرگبار اسراییل و ستیزه گران فلسطینی


درگیری های مرگبار اسراییل و ستیزه گران فلسطینی
درگیری های مرگبار اسراییل و ستیزه گران فلسطینی

در حمله امروز (یکشنبه)، هواپیماهای اسراییلی به یک گروه ستیزه گر فلسطینی در نوار غزه یک فلسطینی کشته شد. این حمله به فاصله چند ساعت پس از شلیک راکت های ستیزه گران به جنوب اسراییل برای دومین روز متوالی انجام گرفت.

به گفته امدادگران این فلسطینی ظهر یکشنبه در جریان يک حمله هوایی اسراییل در نوار مرزی غزه و مصر کشته شد. اسراییل می گوید حمله علیه ستیزه گرانی انجام گرفت که برای پرتاب راکت آماده می شدند.

ستیزه گران مستقردر غزه بامداد یکشنبه ۱۰ راکت به جنوب اسراییل شلیک کردند و هواپیماهای اسراییلی نیز چندین جایگاه ستیزه گران را هدف قرار دادند.

اسراییل مدارس واقع در شعاع ۱۴ کیلومتری نوار غزه را به عنوان یک اقدام احتیاطی تعطیل کرده است.

در حمله های هوایی روز شنبه اسراییل به جایگاه های جهاد اسلامی در غزه، ۹ تن کشته شدند که يک فرمانده این گروه ستیزه گر نیز جزو آنان بود. راکت هایی که ستیزه گران به تلافی حمله هوایی اسراییل شلیک کردند يک غیر نظامی اسراییلی را کشت و دو نفر ديگر را زخمی کرد.

ارتش اسراییل می گوید در حمله هوایی روز شنبه، ستیزه گرانی هدف قرار گرفتند که روز چهارشنبه به اسراییل راکت پرتاب کرده بودند. در آن حمله تلفاتی به بار نیامده بود.

اسراییل برای متوقف ساختن حمله فلسطینیان خواستار میانجیگری بین المللی شده است. آویگدور لیبرمن وزیر امورخارجه اسراییل روز شنبه گفت اسراییل دنبال رویارویی با فلسطینیان نیست و نمی خواهد اوضاع جاری بدتر شود، اما نمی تواند شلیک های بی وقفه فلسطینی ها را هم بدون واکنش تحمل کند.

سازمان ملل متحد خواستار خویشتن داری هر دو طرف شده است. رابرت سیری نماینده سازمان ملل متحد در خاورمیانه گفت جلوگیری از تشدید خشونت و اقدامی فوری برای برقراری آرامش در شراطی کنونی حایز اهمیتی حیاتی است.

XS
SM
MD
LG