لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۹

حمله های هوایی اسراییل به نوار غزه


حمله های هوایی اسراییل به نوار غزه
حمله های هوایی اسراییل به نوار غزه

نوار غزه چندین بار هدف حمله هوایی اسراییل قرار گرفت. منابع بیمارستانی فلسطینی می گویند در این حمله ها یک نفر کشته و دست کم ۴ نفر مجروح شدند.

ارتش اسراییل می گوید روز سه شنبه، چهار هدف را در نوار غزه مورد حمله قرار داد. یکی از اهداف، گروهی از شبه نظامیان عنوان شده است که سعی داشتند یک موشک به سمت اسراییل پرتاب کنند.

حمله های هوایی پس از آن صورت گرفت که یک راکت از نوار غزه، منطقه تحت کنترل گروه حماس، به شهر اسراییلی بئرشبع پرتاب شد. گزارشی از تلفات این حمله موشکی مخابره نشده است.

حمله ها یک روز پس از آن صورت می گیرد که اسراییل، احداث ۲۷۷ واحد مسکونی جدید در یک شهرک یهودی نشین در عمق منطقه اشغالی کرانه باختری را تایید کرد. وزارت دفاع اسراییل روز دوشنبه اعلام کرد اهود باراک، وزیر دفاع اسراییل ساخت خانه های جدید در شهرک آریل را تایید کرد. این وزارتخانه اعلام کرد اسراییل دست کم صد واحد از آن خانه ها را برای اسراییلی هایی حفظ می کند که غزه را در سال ۲۰۰۵ ترک کردند. کمتر از یک هفته پیش از آن نیز، وزارت کشور اسراییل طرح ساخت ۱۶۰۰ خانه جدید برای ساکنان یهودی اروشلیم شرقی را تایید نهایی کرد. همچنین اعلام شد که به زودی با ساخت ۲۷۰۰ واحد مسکونی دیگر در این شهر موافقت خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور اسراییل گفت طرح های خانه سازی، پاسخی به اعتراضات اخیر در اسراییل در مورد هزینه های بالای زندگی و در خواست ها برای خانه های مقرون به صرفه در اسراییل است.

در واشنگتن، وزارت امورخارجه آمریکا تصمیم اسراییل را عمیقا نگران کننده خواند.

XS
SM
MD
LG