لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۲

اسرائیل رهبران فلسطینی را به اقدامات قانونی تهدید کرد


یک مقام اسرائیلی روز شنبه در واکنش به اقداماتی که فلسطینی‌ها برای پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی بر می‌دارند، گفت اسرائیل در جستجوی راه‌هایی است که مقام‌های ارشد فلسطینی را به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در آمریکا و نقاط دیگر جهان، تحت پیگرد قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام اسرائیلی با بیان این که رهبران فلسطینی پس از تصمیم پیوستن به دادگاه باید نگران «گام‌های قانونی» باشند، گفت اسرائیل امکان تحت پیگرد قرار دادن محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی و دیگر مقام‌های ارشد فلسطینی را بررسی می‌کند.

وی همچنین افزود اسرائیل این موارد را احتمالا از طریق گروه‌های غیردولتی و سازمان‌های قانونی طرفدار اسرائیل که قادر هستند چنین کیفرخواست‌هایی را در خارج به جریان بیاندازند، دنبال خواهد کرد.

نماینده فلسطینی‌ها در سازمان ملل متحد روز جمعه اسناد پیوستن به دادگاه و دیگر پیمان‌های بین‌المللی را ارائه داد و ابراز امیدواری کرد امکان اجرای عدالت برای تمام فلسطینیانی که توسط اسرائیل کشته شده‌اند فراهم شود.

اسرائیل رهبران تشکیلات خودگردان فلسطینی در کرانه باختری را با اسلامگرایان گروه حماس در نوار غزه، به دلیل پیمان وحدت که در ماه آوریل امضا کردند، هم‌دست می‌بینند .

XS
SM
MD
LG