لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۷

افزایش فشار اسراییل بر حماس


اسراییل حماس را برای مهار ستیزه گرانی که از باریکه غزه راکت پرتاب می کنند زیرفشار گذاشته است. این اقدام درپی آغاز جدی ترین خصومت های مرزی از زمان برقراری آتشی بسی که به جنگ هشت روزه در ماه نوامبرپایان داد، صورت می گیرد.

به گزارش رویترز، خشم ناشی از مرگ یک فلسطینی مبتلا به سرطان در زندان اسراییل در روز سه شنبه موجب درگیری شد و هواپیماهای اسراییلی برای نخستین باراز هنگام اجرای آتش بس ، منطقه را بمباران کردند.

ارتش اسراییل گفت درحمله بامداد چهارشنبه دو راکت که ازغزه شلیک شده بود درجنوب اسراییل فرود آمد، اما تلفاتی بیارنیاورد.

حمله هوایی اسراییل به آنچه " دو مرکز تروریستی" توصیف شده است، درپی برخودر راکت به جنوب اسراییل در روزسه شنبه صورت گرفت. یک گروه مرتبط با القاعده، بنام مجلس شورا المجاهدین ، مسئولیت هر دو حمله را برعهده گرفت و گفت به مرگ زندانی 64 ساله پاسخ داده است.

رویترزمی گوید با روی کار آمدن دولت جدید در اسراییل به نظر می رسد مقامات تل آویو بر آن هستند قاطعیت بیشتری نشان دهند و از حماس خواسته اند از پرتاب راکت جلوگیری کند.

سرایت جنگ داخلی سوریه، ازجمله تیراندازی به سرباران اسراییلی در بلندی های جولان، نیز اسراییل را نگران ساخته است.

در پی یکی از چنین وقایعی در روزسه شنبه، تانک های اسراییل بسوی یک پاسگاه سوریه آتش گشودند. ارتش اسراییل گفت روشن نیست آیا شورشیان حمله کردند یا نیروهای وفاداربه بشار اسد قرارگاه نظامی اسراییل را هدف گرفتند.
XS
SM
MD
LG