لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۲

در پرتاب راکتهای حماس سه اسراییلی کشته شدند


یک روز پس از آن که فرمانده نظامی ارشد حماس در حمله هوایی اسراییل کشته شد، رسانه های اسراییل می گویند راکتهایی که روز پنجشنبه از نوار غزه به جنوب اسراییل پرتاب شد سه تن را کشت.

کشته شدن احمد الجباری در روز چهارشنبه موجب شد شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه شب نشستی فوق العاده تشکیل دهد، و اسراییل هشدار داد ممکن است دامنه هجوم در غزه را گسترش دهد.

روز پنجشنبه زمانی که اسراییل به حملات تازه ای علیه غزه دست زد، فلسطینیان جنوب اسراییل را با راکت هدف گرفتند. درهمین حال، صدها نفر درغزه در آیین تدفین الجباری شرکت کردند.

یک موشک اسراییلی رهبر نظامی حماس را هنگام رانندگی در شهر عزه کشت. این واقعه بخشی از موج حملات هوایی علیه شبه نظامیان اسلامی در غزه بود که در آن، به گفته فلسطینیان، ۱۰ تن کشته شدند.

وزیر بهداری حماس گفت خشونتهای بیشتری را از سوی اسراییل انتظار دارد، و تیم های پزشکی در حال آماده باش کامل بسر می برند. او روز پنجشنبه گفت کاری که لازم است انجام گیرد این است که جنایت های اسراییل علیه مردم فلسطین متوقف شود.

مقامات اسراییل حمله موشکی را پاسخی مستقیم به حملات راکتی تقریبا روزانه شبه نظامیان فلسطینی به اسراییل توصیف می کنند.

نتانیاهو نخست وزیر می گوید شهر وندان اسراییل از عمل نظامی حمایت می کنند، و دولت برای حفاظت از آن ها به هراقدامی که لازم بداند دست خواهد زد. کاخ سفید می گوید باراک اوباما رییس جمهوری تلفنی به نتانیاهو گفت امریکا از حق اسراییل برای دفاع از خود پشتیبانی می کند.

حماس می گوید اسراییل آنچه را گروه " دروازه های دوزخ" می نامد باز کرده است، و قول می دهد انتقام بگیرد.
XS
SM
MD
LG