لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۹

تازه ترین تحولات در درگیری حماس و اسرائیل


خبرگزاری رویترز: تاکنون ۱۵ فلسطینی در درگیری حماس با اسرائیل در نوار غزه کشته شده اند. یک راکت حماس نیز امروز پنج شنبه ۳ اسرائیلی را در شمال نوار غزه کشت. این سه تن نخستین قربانیان اسرائیلی هستند.

طی دومین روز درگیری میان حماس و اسرائیل- درگیری که اسرائیل گفته است احتمال دارد مدت زیادی طول بکشد-هواپیماهای جنگی اسرائیل اهدافی را در شهر غزه و پیرامون آن زیر آتش گرفتند. ساختمانهای بلند در شهر غزه در زمان این انفجارها لرزیدند.

حماس می گوید یک راکت فجرِ۵، ساخت ایران را به سوی تل آویو پرتاب کرده، اما گزارشی از اصابت این راکت به تل آویو نرسیده است.

در این حال اخوان المسلمین مصر از کشورهای عربی دعوت کرده اند که فردا جمعه را روز خشم بنامند و طی آن نسبت به حملۀ اسرائیلیان به غزه واکنش نشان دهند. گفتنی است که حماس خود را پیرو عقاید اخوان المسلمین قلمداد می کند.

ارتش اسرائیل اعلام کرده که ۱۵۶ نقطه در نوارغزه هدف گرفته شده و ۲۰۰ راکت از زمان آغاز تنش میان اسرائیل و حماس به اسرائیل اصابت کرده که ۱۳۵ تای آنها از پس از نیمه شب چهارشنبه شب پرتاب شده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که تاکنون ۱۳۰ فلسطینی مجروح شده اند. در میان کشتگان فلسطینی یک زن باردار که جنین دوقلو داشته، نیز یک پسر۱۱ ماهه و سه نوزاد بوده اند.
XS
SM
MD
LG