لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

اسراییل احداث ۱۶۰۰ خانه جدید را تصویب کرد


اسراییل احداث ۱۶۰۰ خانه جدید را تصویب کرد
اسراییل احداث ۱۶۰۰ خانه جدید را تصویب کرد

وزارت کشور اسراییل طرح احداث ۱۶۰۰ واحد مسکونی جدید برای یهودیان در اورشلیم شرقی را از تصویب کرده و می گوید طرح ساختن ۲۷۰۰ خانه دیگر نیز به زودی تصویب خواهد شد.
یک سخنگو روز پنجشنبه گفت برنامه های خانه سازی مبنای سیاسی ندارد و در پاسخ به اعتراض های نسبت به بالا بودن هزینه زندگی و ایجاد خانه های ارزان تر انجام می شود.
صائب عریقات مذاکره کننده ارشد فلسطینی تصمیم اسراییل را به شدت محکوم کرد و از آمریکا خواست در مخالفت با تلاش فلسطینیان برای کسب شناسایی سازمان ملل متحد از کشور فلسطینی تجدید نظر کند.
فلسطینیان می خواهند اورشلیم شرقی پایتخت کشور آینده فلسطین باشد. آنها با عملیات ساختمانی مخالفت کرده و گفته اند تا بنای خانه های جدید در شهر و در کرانه غربی متوقف نشود، مذاکرات صلح را از سر نخواهند گرفت.
جی کارنی سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه اسراییل و فلسطینیان را تشویق کرد از هر توسط به عملی که بازگشت به مذاکرات صلح را دشوار تر کند، پرهیز کنند.
روز جمعه، کاترین آشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا «تاسف عمیق» خود را از تصمیم اسراییل ابراز داشت و گفت اعلام احداث خانه های جدید «اعتبار یک راه حل دو کشوری را تهدید می کند و موجب تضعیف کوشش های جاری برای از سرگیری مذاکرات می شود.»

XS
SM
MD
LG