لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۸:۱۸

تندروهای اسراییلی به یک روستای فلسطینی حمله کردند


اسراییلی های ناسیونالیست افراطی در یک روستای فلسطینی در کرانه غربی سر به شورش برداشته اند.

ساکنان یهودی محله «ییتژار»، به تلافی اقدام مقامات اسراییلی در محدود ساختن عملیات ساختمانی در آنجا، روز پنجشنبه به طرف روستای فلسطینی «حواره» به راه افتادند و به سوی چندین خانه سنگ انداختند و پنجره های آنها را شکستند. یهودیان همچنین سعی کردند یک مزرعه فلسطینی را آتش بزنند. پلیس اسراییل چهار نفر از شورشیان را بازداشت کرد.

پیشتر در روز پنجشنبه، سربازان اسراییلی چندین نفر دیگر از ساکنان «ییتژار» را به ظن درگیری در آسیب رساندن به خانه های فلسطینیان دستگیر کردند.

بازرسان غیر نظامی اسراییلی برای اجرای دستور دولت که ساختن خانه های جدید در محله های یهودی نشین در کرانه غربی را موقتا مسدود می کند، وارد «ییتژار» شدند.

آنها سعی کردند یک دستگاه بولدوزر را که در یک پروژه ساختمانی غیر قانونی به کار می رود توقیف کنند. ساکنان محل گفتند ساختمان مجوز رسمی دارد.

دولت اسراییل اجرای دستور توقف ۱۰ ماهه در ساختن خانه های جدید در محله های کرانه غربی را در نوامبر گذشته، به عنوان ژستی نسبت به فلسطینیان برای آغاز دوباره مذاکرات صلح شروع کرد. فلسطینیان این محله ها را مانعی برای ایجاد یک کشور فلسطیتی در کرانه غربی و غزه می بینند.

XS
SM
MD
LG