لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۸

درگیری اسرائیل و شبه نظامیان فلسطینی برای دومین روز متوالی ادامه یافت


در ادامه درگیری‌ها بین ارتش اسرائیل و شبه نظامیان فلسطینی برای دومین روز پیاپی، گزارش‌ها حاکی از افزایش حملات هر دو طرف این درگیری‌هاست.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت گزارش داد که در کمتر از ۲۴ ساعت، بیش از ۴۳۰ راکت از سوی غزه به مناطق جنوبی اسرائیل شلیک شده و اسرائیل نیز تاکنون با ۲۰۰ حمله هوایی به این حملات پاسخ داده است.

پلیس اسرائیل گزارش داده که یکی از راکت‌های پرتاب شده از غزه، خانه‌ای در شهر بندری اشکلون را به آتش کشیده و منجر به کشته شدن یک اسرائیلی شده است.

فلسطینی‌ها نیز می گویند که براثر این حملات ۶ نفر در غزه کشته شدند از جمله یک مادر و کودکش. اما ارتش اسرائیل اعلام کرده که موشک‌های این کشور تونل و انبارهای حماس و جهاد اسلامی که از سوی ایران حمایت می‌شوند را مورد هدف قرار داده است.

صفحه توئیتر فارسی اسرائیل همچنین در چند پست درباره درگیری‌ها نوشت و با انتشار فیلمی تایید کرد که «ارتش اسرائیل ۲۰۰ موضع تروریستی حماس و جهاد اسلامی از جمله تونل‌های تهاجمی و کارگاه‌های تولید سلاح را منهدم کرده است.»

پیش از این نیز توئیتر فارسی اسرائیل اعلام کرده بود «جنگنده‌های اسرائیل ساختمان اطلاعات نظامی حماس در منطقه الرمال در غزه را هدف قرار دادند.»

این درگیری‌ها در حالی ادامه دارد که گزارش‌های روز گذشته حاکی از کشته شدن یک زن ۵۰ ساله اسرائیلی و یک جوان ۲۲ ساله فلسطینی بوده است.

ارتش اسرائیل روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه اعلام کرده بود که در واکنش به پرتاب ده‌ها راکت از سوی نیروهای حماس، بمباران مناطقی را در نوار غزه آغاز کرده است.

پس از وقوع این درگیری‌ها وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای روز شنبه ۱۴ اردیبهشت، شلیک راکت ها از غزه به سمت مناطق مختلف اسرائیل را محکوم کرد و خواستار توقف خشونت ها شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG