لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۶

استقبال فلسطینی ها از محمود عباس


استقبال فلسطینی ها از محمود عباس در پی درخواست شناسایی کشور فلسطینی. رام الله ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۱
استقبال فلسطینی ها از محمود عباس در پی درخواست شناسایی کشور فلسطینی. رام الله ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۱

محمود عباس ریيس تشکیلات خودگردان فلسطینی به جمعیتی از هزاران فلسطینی در شهر رام الله در کرانه غربی از آغاز بهار فلسطینی ها در پی درخواست تاریخی او از سازمان ملل متحد برای به رسميت شناختن يک کشور فلسطینی خبر داد.

آقای عباس روز یکشنبه در بازگشت از نیویورک به کرانه غربی، نظیر یک قهرمان مورد استقبال قرار گرفت. محمود عباس روز جمعه در نيويورک با ناديده گرفتن توصیه های آمريکا و اسرایيل برای انصراف از طرح چنین درخواستی، از مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسما خواستار به رسمیت شناختن يک کشور فلسطینی شد.

در همين حال گروه چهارگانه صلح خاورميانه، متشکل از آمريکا، روسیه، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد از اسرایيل و فلسطینیان خواسته است مذاکرات صلح را ظرف يک ماه از سر گیرند و حداکثر تا سال آینده به توافق برسند.

آویگدور لیبرمن وزیر امورخارجه اسراییل روز یکشنبه گفت وی برنامه گروه چهارگانه را تایيد می کند و به فلسطینیان توصیه کرد دنبال بهانه هایی نروند که آنان را از رفتن سراغ میز مذاکرات باز می دارد.

ریاض المالکی وزیر امورخارجه تشکیلات خودگردان فلسطینی روز شنبه گفته بود طرح جديد ازسرگیری مذاکرات صلح با اسراییل ناقص است زیرا از اسرایيل نمی خواهد ساختن یهودی نشین ها را متوقف کند. وی همچنین گفت پیشنهاد گروه چهارگانه را کافی نمی داند زیرا حاوی توصیه ای برای عقب نشينی اسرایيل از مرزهای پیش از کنترل اسراییل بر قلمرو فلسطینی ها در سال ۱۹۶۷ نيست.

XS
SM
MD
LG