لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۰

جرج میچل: فلسطینی ها خواستار ادامه مذاکرات صلح هستند


آرشیو
آرشیو

فرستاده آمریکا به خاورمیانه می گوید فلسطینی ها خواستار ادامه مذاکرات صلح هستند هرچند که می گویند مذاکرات مستقیم را نمی توان از سرگرفت مگر آن که اسراییل شهرک سازی در سرزمین های اشغالی کرانه باختری را متوقف کند.

جرج میچل، فرستاده آمریکا به خاورمیانه، روز یکشنبه در قاهره گفت هر دو طرف اسراییلی و فلسطینی، در تلاش برای تثبیت شرایط مورد نیاز برای ادامه مذاکرات صلح، خواستار مذاکرات غیر مستقیم شده اند.

آقای میچل روز یکشنبه با حسنی مبارک، رییس جمهوری مصر، ملاقات کرد و قرار است در همین روز به اردن سفر کند. روز جمعه فرستاده آمریکا به خاورمیانه به طور جداگانه با محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، با هدف حل مسئله کلیدی احداث شهرک های یهودی نشین، ملاقات و گفت و گو کرد.

رهبران فلسطینی روز شنبه پس از دیدار محمود عباس با مسئولان «سازمان آزادی بخش فلسطین» و اعضای جنبش فتح، موضع خود را اعلام کردند.

آقای نتانیاهو روز شنبه در واکنش به فلسطینی ها، آقای عباس را به ادامه مذاکرات صلح بدون وقفه ترغیب کرد.

نخست وزیر اسراییل از سوی شرکای ائتلاف خود برای ادامه احداث شهرک ها پس از مهلتی ده ماهه، تحت فشار است.

مارک رگو، سخنگوی دولت اسراییل، می گوید مهلت توقف ساخت و ساز قرار بود «تمهیدی برای اعتماد سازی» باشد و منجر به از سرگیری مذاکرات شود. او می گوید میز مذاکره تنها جایی است که می تواند برای حل اختلاف ها درباره شهرک سازی، مورد استفاده قرار گیرد.

مهلت اسراییل برای توقف عملیات ساختمانی هفته گذشته به پایان رسید. فلسطینی ها با ساخت و ساز در سرزمین هایی که مدعی آن ها هستند، مخالفند.

XS
SM
MD
LG