لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ایران ۲۲:۱۴

حماس می گوید کشته شدن یکی از فرماندهان خود را تلافی می کند


گروه فلسطینی حماس قول داده است از مرگ یکی از فرماندهان ارشد خود که در یک سلسله حملات هوایی اسراییل به غزه کشته شد انتقام بگیرد.

طرفداران حماس، که برخی از آنها تیرهای هوایی شلیک می کردند، روز شنبه در مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری فرمانده، که حماس او را «عیسی بدران» معرفی کرده است، در خیابان های مرکز غزه راه پیمایی کردند.

یک سخنگوی حماس حملات اسراییل را به تصمیم اتحادیه عرب برای تایید عقیده مذاکرات مستقیم بین اسراییل و فلسطینیان ارتباط داد. او گفت این تصمیم به اسراییل اجازه می دهد به جنایت علیه مردم فلسطینی ادامه دهد.

شاهدان و مسئولان پزشکی می گویند شامگاه جمعه و بامداد شنبه، زمانی که هواپیماهای جنگی اسراییل چندین ناحیه در غزه - از جمله تعدادی ساختمان و یک تونل قاچاق اسلحه - را هدف گرفتند، دست کم ۱۱ نفر نیز مجروح شدند.

مقامات اسراییل حملات هوایی را تلافی حمله راکتی روز جمعه در شهر اشکلون دانستند. راکت، که از نوار غزه پرتاب شد، پنجره های یک آپارتمان را درهم شکست و به اتومبیل ها آسیب رساند.

اسراییل گفت در مورد حمله به اشکلون و خمپاره اندازی دیگری در هفته گذشته، به شورای امنیت سازمان ملل متخد و شورای حقوق بشر شکایت می کند.

وزارت امور خارجه اسراییل در بیانیه ای ، حمله به اشکلون را «تلاشی آشکار برای کشتن مردان، زنان و کودکان، ونقض قوانین بین المللی» توصیف کرد.

روز جمعه همچنین بان کی - مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، و اهود باراک، وزیر دفاع اسراییل، در دیداری در نیویورک درباره مجموعه ای از مسائل، از جمله وضعیت غزه و کاهش بیشتر محاصره سرزمین فلسطینی بحث کردند.

XS
SM
MD
LG