لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

فلسطینیان به بازگشائی یک کنیسه در اورشلیم شرقی اعتراض می کنند


در اورشلیم شرقی، ده ها فلسطینی روز سه شنبه در اعتراض به بازگشائی یک کنیسه در منطقه، به سوی پلیس اسراییل سنگ پرتاب کردند و لاستیک اتومبیل ها را به آتش کشیدند.

پلیس، تظاهرکنندگان را با گلوله های لاستیکی و گاز اشک آور هدف گرفت و چندین نفر را دستگیر کرد. رسانه های عرب می گویند دست کم ۲۰ فلسطینی زخمی شدند. پلیس اسراییل می گوید دو افسر صدمه دیدند.

فلسطینیان همچنین از تصمیم هفته گذشته اسراییل در مورد ساختن خانه های جدید برای یهودیان در اورشلیم شرقی خشمگین هستند. مقامات فلسطینی می خواهند پیش از پیوستن به مذاکرات غیر مستقیم صلح با اسراییل، این پروژه لغو شود.

مقامات آمریکایی می گویند جرج میچل، فرستاده ایالات متحده به خاورمیانه جدیدترین ماموریت صلح به خاورمیانه را به تاخیر انداخته است. او قرار بود روز دوشنبه واشنگتن را ترک کند.

وزارت امور خارجه آمریکا می گوید در انتظار است که اسراییل رسما به درخواست های آمریکا برای نشان دادن تعهد خود با تجدید مذاکرات صلح با فلسطینیان پاسخ دهد.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در یک گفت و گوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل درخواست های نامشخصی را مطرح ساخت. او همچنین از اسراییل به دلیل تصویب پروژه خانه سازی انتقاد کرد.

نتانیاهو روز دوشنبه گفت دولت به ساخانه سازی در اورشلیم همانند ۲۴ سال گذشته ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG