لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

انتقاد نماینده اسرائیل از ادای احترام شورای امنیت به مناسبت مرگ رئیسی؛ ارادان: یک دقیقه سکوت برای مرگ هیتلر؟


گیلاد اردان نماینده اسرائیل در سازمان ملل روز دوشنبه با انتشار ویدیویی در «ایکس» به ادای احترام اعضای شورای امنیت به مرگ ابراهیم رئیسی و همراهانش واکنش نشان داد و این اقدام را «افتضاح» خواند.

او در این ویدیو گفت: «شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز ۳۱ اردیبهشت به یاد رئیس جمهور قاتل ایران که مسئول قتل هزاران نفر است، یک دقیقه سکوت کرد، آینده شورای امنیت چیست؟ سکوت برای مرگ هیتلر؟!.»

نماینده اسرائیل در سازمان ملل همچنین تصریح کرد که «شورای امنیت به سادگی به خطری برای صلح جهانی تبدیل شده است.»

همزمان شماری از قانون‌گذاران اروپایی نیز از ابراز «همبستگی» مقامات اروپا با سانحه سقوط مرگبار هلی‌کوپتر حامل ابراهیم رئیسی و هیئت همراهش انتقاد کردند و بسیاری از کاربران اروپایی و غیراروپایی هم در رسانه‌های اجتماعی با هم‌رسانی هشتگ «از جانب من نیست» (#NotInMyName) مخالفت خود را با مواضع سیاستمدارانشان در قبال جمهوری اسلامی اعلام کردند.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در شبکه اجتماعی ایکس مرگ ابراهیم رئیسی را «جانسوز» خواند و اتحادیه اروپا به ریاست جوزپ بورل این حادثه را «صمیمانه» تسلیت گفت.

ایالات متحده آمریکا نیز در واکنش به سقوط مرگبار هلی‌کوپتر حامل ابراهیم رئیسی و برخی دیگر از مقامات جمهوری اسلامی، بر تداوم حمایت خود از مردم ایران تاکید کرد.

در همین ارتباط، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، گفت مرگ ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان تاثیر چندانی بر امنیت منطقه نخواهد داشت.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG