لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۶

نتانیاهو: عاملان حمله به اتوبوس در کرانه باختری را به سزای اعمال‌شان می‌رسانیم


نتانیاهو گفت این اقدام یک بار دیگر نفرت عمیق دشمنان‌مان از ما، یهودی و اسرائیلی را نشان می‌دهد.
نتانیاهو گفت این اقدام یک بار دیگر نفرت عمیق دشمنان‌مان از ما، یهودی و اسرائیلی را نشان می‌دهد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل امروز حمله افراد مسلح به مسافران در انتظار اتوبوس در یک شهرک یهودی‌نشین در کرانه باختری را محکوم کرد.

نتانیاهو وعده داد که «عاملان این حمله» را به «سزای اعمال‌شان» برساند و گفت این اقدام «یک بار دیگر نفرت عمیق دشمنان‌مان از ما، یهودی و اسرائیلی را نشان می‌دهد».

در این حمله هفت نفر، از جمله یک زن باردار ۲۱ ساله ، زخمی شدند. این زن به همین دلیل مجبور به وضع حمل زودهنگام از طریق سزارین شد.

ارتش اسرائيل می‌گوید روز یکشنبه تیراندازی توسط جمعی فلسطینی به تعدادی از نیروهای نظامی اسرائيلی که در کنار یک اتوبوس ایستاده بودند باعث زخمی شدن چند اسرائيلی شد.

نیروهای امنیتی اسرائيل هم در مقابل با حمله به دفتر خبرگزاری و ضبط دوربین‌های مدار بسته و بازداشت چندین نفر، محل را ترک کردند. در درگیری‌های رخ داده در محل خبرگزاری وفا، دو فلسطینی زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

این درگیری‌ها در حالی رخ می‌دهد که طی هفته‌ اخیر ارتش اسراییل عملیات «سپر شمالی» را به منظور کشف تونل‌های مخفی متعلق به حزب‌الله لبنان در مرز این کشور و لبنان آغاز کرده است. این تونل‌ها عمدتا برای انتقال تجهیزات مختلف و نیرو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اسرائیل تاکنون دست‌کم به کشف دو تونل اشاره کرده و از سازمان ملل و دولت لبنان خواسته است که خود برای تخریب این تونل‌ها اقدام کنند.

پیش از این نیروهای حافظ صلح سازمان ملل هم در بیانیه‌ای تایید کرده بودند که در بازدید از این مناطق، تونل‌ها را دیده‌‌اند و مشغول بررسی در این زمینه هستند.

پس از اعلام کشف این تونل‌ها، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی ضمن حمایت از «تلاش‌های اسرائیل برای حفظ حق حاکمیت خود»، نوشته بود که آمریکا از ایران و همه عوامل آن می خواهد تجاوز و تحریکات منطقه ای خود را که «تهدیدی غیرقابل قبول علیه اسرائیل و امنیت منطقه است» متوقف کنند.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG