لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۴

گروه پژوهشی اسرائیلی: شبکه‌ای از حساب‌های جعلی به نفع نتانیاهو در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند


یک گروه پژوهشی اسرائیلی از کشف شبکه‌ای از حساب‌های کاربری جعلی در شبکه اجتماعی توئیتر خبر داد که به نفع بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور، فعالیت می‌کنند.

به گزارش روزنامه هاآرتص، براساس گزارش موسسه «بیگ باتس پروجکت» بیش از ۱۵۰ حساب کاربری جعلی در این شبکه فعال هستند و گمان می‌رود که صدها حساب کاربری دیگر هم با آن‌ها مرتبط باشند.

همچنین اسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که این شبکه از ابتدای کارزار انتخاباتی در اسرائیل بیش از ۱۳۰ هزار توئیت داشته است که این توئیت‌ها به دست‌کم ۲.۵ میلیون نفر از مردم اسرائیل رسیده است. جمعیت اسرائیل حدود ۸.۷ میلیون نفر است.

رویترز نیز با گزارش در این باره، تاکید کرد که ارتباط مستقیمی میان این شبکه و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، یا حزب لیکود پیدا نشده است. حزب لیکود هم هرگونه ارتباط با این شبکه را تکذیب کرده است.

نخست‌وزیر اسرائیل در واکنش گفت که گمان می‌کند این گزارش «دروغ اول آوریل» است. به گفته نتانیاهو، مخالفان او نمی‌خواهند این مسئله را بپذیرند که شهروندان اسرائیلی از او حمایت می‌‌کنند.

بنی گانتز، رقیب اصلی نتانیاهو در انتخابات، هم درخواست تحقیق درباره این گزارش را کرده است.

انتخابات پارلمانی اسرائیل روز ۹ آوریل (۲۰ فروردین) برگزار خواهد شد و نتانیاهو رقابت تناتنگی با بنی گانتز در این انتخابات دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG