لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۰

انتقاد نخست وزیر اسرائیل از روند مذاکرات اتمی با ایران


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در نشست هفتگی هیئت دولت در اورشلیم - ۲۱ خرداد ۱۳۹۴
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در نشست هفتگی هیئت دولت در اورشلیم - ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

با قوت گرفتن احتمال دستیابی به توافق جامع اتمی تا روز دوشنبه، نخست وزیر اسرائیل بار دیگر از تلاش قدرت‌های جهانی برای دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرد.

بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه در جلسه هفتگی هیئت دولت در اورشلیم، تلاش جامعه بین‌المللی برای حصول توافق هسته‌ای با ایران را محکوم کرد و گفت که ۵+۱ در حالی می‌خواهد به ایران امتیاز دهد که رهبر ایران برای جنگ تدارک می‌بیند.

وی به سخنرانی شنبه شب رهبر جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت «از رهبر ایران، خامنه‌ای، نقل شده است که می‌گوید، لازم است به رغم آن که توافقی حاصل شود، برای جنگ با آمریکا آماده شد.»

اشاره نخست وزیر اسرائیل به سخنان آیت الله خامنه‌ای در جمع دانشجویان بود که به آنها گفته بود خود را باید برای مبارزه با استکبار آماده کنند.

او اضافه کرد «روحانی، رئیس جمهوری ایران ، راهپیمایی تنفر در خیابان‌های ایران راه می‌اندازد، که در آن پرچم‌های آمریکا و اسرائیل سوزانده می‌شوند و هزاران نفر شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند. همه اینها زمانی رخ می‌دهد که در وین، روند اعطای امتیازات به ایران جریان دارد. »

نخست وزیر اسرائیل در سخنان خود بار دیگر از توافق در حال شکل گیری بین ایران و گروه ۱+۵ انتقاد کرد و آن را برای امنیت منطقه و صلح جهانی خطرناک خواند.

به گفته آقای نتانیاهو «این توافق، توافق بدی است که مسیر ایران به سلاح‌های اتمی را هموار می‌کند و از راه این توافق میلیارد‌ها دلار به ماشین ترور و سلطه جویی ایران داده می‌شود که صلح تمام جهان را به خطر می‌اندازد.»

نخست وزیر اسرائیل طی نزدیک به دوسال گذشته از منتقدان سرسخت مذاکرات هسته‌ای ایران و ۵+۱ بوده است. او حتی یک بار به دعوت جان بینر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برای سخنرانی علیه مذاکرات هسته‌ای به کنگره رفت؛ امری که با انتقاد رئیس جمهوری آمریکا مواجه شد.

XS
SM
MD
LG