لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۱

دادگاه اسرائیل با درخواست تعویق دادرسی پرونده نتانیاهو مخالفت کرد؛ دادگاه هفته آینده برگزار می‌شود


قاضی دادگاه بررسی اتهام‌های بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، درخواست مطرح شده برای تعویق دادرسی را رد کرد و گفت که دادگاه طبق موعد مقرر و از پیش اعلام شده، کار خود را شروع می‌کند.

جروزالم پست روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند و در گزارشی اعلام کرد طبق اعلام قاضی، زمان کافی برای تیم وکلای مدافع موجود بوده و تمامی مدارک هم در اختیار آن‌ها قرار داده شده است.

پیشتر اعلام شده بود که جلسه دادگاه روز ۲۷ اسفند برگزار خواهد شد.

خانم ریوکا فریدمن فلدمن، که یکی از سه قاضی این جلسه است، با این درخواست مخالفت کرد. در این محاکمه علاوه بر خانم فریدمن فلدمن، دو قاضی دیگر به نام‌های موشه بار آم و اودید شاهام حضور دارند.

تیم حقوقی بنیامین نتانیاهو یک روز پیشتر از دادگاه بررسی سه اتهام مربوط به فساد مالی درخواست کرده بود روند دادرسی را برای مدت ۴۵ روز به تعویق بیاندازد.

بنی گانتز، رقیب سیاسی آقای نتانیاهو، با انتشار پیامی در توئیتر، این درخواست نخست وزیر اسرائیل از دادگاه را مورد انتقاد قرار داد.

نتانیاهو و گانتز هفته پیش در انتخابات اسرائیل رقابت داشتند و حزب آقای نتانیاهو برتری نسبی به حزب گانتز داشت؛ اما هنوز چشم‌اندازی برای تشکیل دولت اسرائیل دیده نمی‌شود. این سومین انتخابات پارلمانی اسرائیل در یکسال اخیر بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG