لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۹

تنزل ۶ درصدی در بازار سهام اسرایيل


نزدیک به ۲۵۰ هزار شهروندان آن کشور در تل آویو در اعتراض به افزایش هزینه زندگی گرد هم آمدند
نزدیک به ۲۵۰ هزار شهروندان آن کشور در تل آویو در اعتراض به افزایش هزینه زندگی گرد هم آمدند

بازار سهام اسراییل در معاملات اوليه امروز (يکشنبه) که نخستين معاملات پس از پایين آمدن رتبه اعتباری آمريکا بود، با تنزلی ۶ درصدی روبرو شد. اين تنزل موجب شد ضابطه اجباری وقفه در معاملات چندين بار به اجرا گذاشته شود - که گرچه ثبات را به بازار بازگرداند اما نتوانست زيان وارده را جبران کند.

انتظار می رود بازارهای بين المللی سهام اين هفته در واکنش به اقدام آخر وقت جمعه آژانس «استاندارد اند پور» در پایين آوردن رتبه اعتباری آمريکا از شاخص ممتاز سه ستاره ای به دو ستاره ای با سير نزولی قابل توجهی روبرو شوند. اين آژانس در دفاع از تصميم خود می گويد اقدام های آمريکا برای کاهشی دراز مدت در ميزان بدهی هايش کافی نبوده است.

بازار سهام اسراییل همچنين ممکن است تحت تاثير اعتراض های گسترده روز شنبه عليه بالا بودن هزينه زندگی عمل کرده باشد. نزدیک به ۲۵۰ هزار تن در تظاهرات تل آويو - اورشليم و شهرهای ديگر شرکت کرده بودند.

بنیامين نتانياهو نخست وزير اسراییل روز یکشنبه در جلسه کابينه وعده اصلاحات برای پایين آوردن هزينه زندگی را داد. وی هياتی را مامور بررسی خواست های معترضان کرد اما هشدار داد که نمی تواند همه را راضی کند.

XS
SM
MD
LG