لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۹

اسرائیل همچنان در جستجوی دو زندانی فلسطینی فراری است؛ تاکنون چهار تن از آنها دستگیر شده‌اند


پلیس اسرائیل ستیزه‌جوی فلسطینی زکریا زبیدی را پس از فرارش از زندان گیلبواع در ام‌الغنم دستگیر کرد
پلیس اسرائیل ستیزه‌جوی فلسطینی زکریا زبیدی را پس از فرارش از زندان گیلبواع در ام‌الغنم دستگیر کرد

اسرائیل روز شنبه ۲۰ شهریور از دستگیری دو تن دیگر از شش زندانی فلسطینی که چند روز پیش موفق به فرار از یک زندان فوق امنیتی اسرائیل شده بودند، خبر داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک سخنگوی پلیس اسرائیل گزارش داد این دو زندانی فلسطینی در یک پارکینگ ویژه کامیون‌ها در روستایی عرب‌نشین در نزدیکی شهر ناصره در شمال اسرائیل یافت شدند. تنها ساعاتی پیشتر، دو فراری دیگر نیز در همین محل دستگیر شده بودند.

ویدیوی انتشار یافته توسط پلیس اسرائیل، افسران اسرائیلی را نشان می‌دهد که دو زندانی فراری را چشم‌بسته و با دستبند وارد خودروی پلیس می‌کنند.

فرار شش زندانی فلسطینی که روز دوشنبه ۶ شهریور به سبک فیلم‌های هالیوودی از طریق حفر تونل با استفاده از ابزارهای اولیه از یک زندان فوق امنیتی اسرائیلی گریخته بودند موجب ابراز شادمانی بسیاری از فلسطینیان شده بود.

تمامی این شش زندانی یا محکوم و یا متهم به طرح‌ریزی یا اجرای حملاتی مرگبار علیه اسرائیلی‌ها هستند.

یکی از دو فراری که امروز دستگیرشده امروز یک فرمانده بلندپایه پیشین «گردان‌های شهدای الاقصی» به نام زکریا زبیدی است. پنج زندانی دیگر نیز همگی عضو گروه ستیزه‌جوی «جهاد اسلامی» هستند.

گروه‌های فلسطینی هشدار داده‌اند دستگیری مجدد این زندانیان فراری را بدون پاسخ نخواهند گذاشت. جمعه ١٩ شهریور به دنبال دستگیری دو نفر اول از این زندانیان، شبه‌نظامیان حماس یک راکت به سوی اسرائیل پرتاب کردند که با حملات هوایی اسرائیل به غزه پاسخ داده شد.

XS
SM
MD
LG