لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۱

لیبرمن:تعهد جامعه جهانی به اسرائیل در حد حرف است


اویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل
اویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل
وزیر امورخارجه اسرائیل از سیاست های جامعه جهانی در قبال کشورش به شدت انتقاد کرد و بسیاری از رهبران جهان را به آماده بودن برای قربانی کردن اسرائیل در راه اسلام رادیکال متهم کرد. وی مدعی شد عملکرد آنها شبیه عملکرد نازی های پیش از جنگ دوم جهانی است.

اویگدور لیبرمن در سخنان سه شنبه شب خود با تندی به همتایان اروپایی اش حمله کرد و نسبت به این که از اسرائیل خواسته شده تا از شهرک سازی در نقطه ای که بخشی حساس از نوار غزه خواند، خودداری کند، اعتراض کرد. لیبرمن جامعه جهانی را به نادیده گرفتن تهدیدهایی که اسرائیل با آنها مواجه است، متهم کرد و از رهبران جهان به سبب جدی نگرفتن خطر حماس و ایران انتقاد کرد.

وزیر خارجه اسرائیل گفت تمامی وعده ها و تعهداتی که به اسرائیل داده شده، «تنها حرف است و بس.» لیبرمن که در نشستی دیپلماتیک سخن می گفت، ادعا کرد که برخی از همتایان اروپایی وی از میان رفتن اسرائیل را «مفروض» می شمارند.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، مارک رگو، سخنگوی دفتر نخست وزیر اسرائيل، پرسش خبرنگاران را در خصوص اظهارات آقای لیبرمن بی پاسخ گذاشت و نگفت آیا این سخنان بازتاب دیدگاه های شخصی وزیر خار اسرائیل بوده یا انعکاس سیاست های دولت آن کشور است.
XS
SM
MD
LG