لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹

لیبرمن: مردم اسرائیل به رهبران کشور اعتماد کنند


آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه اسرائیل روز چهارشنبه گفت روش اسرائیل در قبال تهدید ایران همانند اقداماتی خواهد بود که علیه عراق و سوریه انجام شد.

آقای لیبرمن به حمله هوایی سال ۱۹۸۱ اسرائیل به راکتور هسته‌ای اوسیراک در عراق و حمله سال ۲۰۰۷ به مرکز هسته‌ای سوریه در دیرالزور اشاره کرد. علی رغم گمانه زنی‌های گسترده درباره این که اسرائیل مسئول حمله به مرکز هسته‌ای سوریه بود اما اسرائیل هرگز به شکل رسمی مسئولیت آن را برعهده نگرفت.

لیبرمن می گوید اسرائیل می داند که برای جلوگیری ازرسیدن ایران به سلاح اتمی «چطورعمل کند». آویگدور لیبرمن گفت مردم اسرائیل باید تصمیم درباره زمان و چگونگی اقدام علیه ایران را به سیاستمداران واگذار کنند.

آویگدور لیبرمن که در جمع دانشجویان دانشگاه آریل سخن می گفت افزود در صورت بروز جنگ نمی توان به جامعه بین الملل اعتماد کرد:‌«هرکس به جامعه بین الملل اعتماد دارد باید به خشونت‌های ۲۲ ماهه و ۴۰ هزار کشته در سوریه نگاه کند.»

رهبران اسرائیل و در راس آنان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، طی چند ماه گذشته بارها بر تهدید اتمی ایران تاکید کرده اند و از آمادگی و لزوم حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران خبر داده اند. ایران می گوید هرگونه حمله اسرائیل، عواقب تلافی جویانه دربرخواهد داشت.

XS
SM
MD
LG