لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۵

اسرائیل: ایران و سپاه قدس از کانال‌های آبی غیرنظامی به ویژه بندر بیروت بهره‌برداری می‌کنند


دنی دانون، سفیر اسرائیل در سازمان ملل
دنی دانون، سفیر اسرائیل در سازمان ملل

دنی دانون، سفیر اسرائیل در سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران را به انتقال اسلحه به هم‌پیمان خود حزب‌الله از راه‌های گوناگون، از جمله استفاده از فرودگاه‌های غیرنظامی، متهم کرد و گفت که بندر بیروت اکنون بندر حزب الله است.

آقای دانون که در جلسه بررسی وضعیت خاورمیانه در شورای امنیت سازمان ملل سخن می‌گفت، ضمن متهم کردن ایران به نقض قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل از طریق کمک به تقویت توانایی‌های نظامی حزب‌الله در لبنان، افزود: «ایران و نیروی قدس شروع به بهره‌برداری از کانال‌های آبی غیرنظامی، به ویژه بندر بیروت، کرده‌اند.»

به گزارش شبکه تلویزیونی آی۲۴ نیوز، در این جلسه که روز سه‌شنبه یکم مرداد ماه برگزار شد، سفیر اسرائیل همچنین اعلام کرد ایران از راه‌های زمینی،‌ هوایی، و دریایی مشغول رساندن تسلیحات به حزب‌الله لبنان است.

دنی دانون گفت که طی سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، اسرائیل کشف کرد که تجهیزاتی با کاربرد دوگانه به طور قاچاق به لبنان منتقل شده است تا از آنها در زمینه ارتقاء توان راکتی و موشکی حزب‌الله استفاده شود.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری را بر ایران اعمال کرده و گفته است که رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، کمک به تروریسم، و سایر اقدامات تنش برانگیز خود دست بردارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG