لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۰

تلاش اسرائیل برای رفع نگرانی اردن از فرودگاه رامون


وزیر ترابری اسرائیل روز جعه گفت کشورش برای رفع نگرانی‌های اردن از ساخت یک فرودگاه جدید در نزدیکی مرزهای مشترک بین دو کشور، گفتگو خواهد کرد.

فرودگاه در تیمنا، در حومه استراحتگاه ایلات، که قرار است در پایان سال ۲۰۱۶ میلادی افتتاح شود، حدود ۱۰ کیلومتر با فرودگاه بین المللی ملک حسین در بندر عقبه فاصله دارد.

با این حال، مقامات اردن ابراز نگرانی کرده‌اند که نزدیکی دو فرودگاه بروز اختلالات خطرناکی را در کریدورهای هوایی موجب شود و در ماه ژوئن شکایتی به سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری تسلیم کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر ترابری اسرائیل روز پنجشنبه با بیان این که «اردنی‌ها حساسیت به خرج می‌دهند،» گفت «واقعیت این است که کارهای ساختمانی پیش می‌رود و فرودگاه در زمان مقرر فعال خواهد شد.»

وزارت ترابری اسرائیل در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد فرودگاه تیمنا، که «رامون» نامیده خواهد شد، بر اساس مقررات سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری ساخته می‌شود و خطری را متوجه فرودگاه عقبه نخواهد کرد.

رامون نام فضانورد اسرائیلی بود که همراه با شش نفر دیگر در فاجعه انفجار فضاپیمای کلمبیا در سال ۲۰۰۳ میلادی جان خود را از دست داد.

XS
SM
MD
LG