لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۳

دادگاه رسیدگی به پرونده بنیامین نتانیاهو پس از سه ماه وقفه از سرگرفته می‌شود


بنیامین نتانیاهو (آرشیو)
بنیامین نتانیاهو (آرشیو)

دادگاه بررسی اتهامات وارده به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل و رهبر کنونی اپوزیسیون، مبنی بر ارتشاء، تقلب، و نقض اعتماد،‌ در پی سه ماه وقفه از روز دوشنبه ۲۲ شهریور از سر گرفته شد.

به گزارش روزنامه جروزالم پست، دلیل این وقفه سه ماهه چالش میان تیم دادستانی و تیم وکلای مدافع بر سر شواهد تازه به دست آمده از تلفن موبایل ایلان یشوا، مدیرعامل سابق والا‌نیوز و نخستین شاهد پرونده، بود.

تیم دادستانی ادعا کرده است که نتانیاهو از قدرتش برای حمایت از بزرگترین اپراتور مخابراتی اسرائیلی بزق (بیزک)‌ در سیاست مخابرات در مقابل پوشش مطلوب رسانه ها از سایت خبری والا استفاده کرده است. هر دو شرکت متعلق به شائول ایلوویچ،‌ دیگر متهم این پرونده، است.

تیم وکلای مدافع بنیامین نتانیاهو می‌گویند شکل پرونده باید تغییر کند تا آنها اجازه پیدا کنند بسیاری از مقامات سیاسی و رقبای نتانیاهو را به عنوان شاهد دعوت کنند. به گفته آنها، به این ترتیب می‌توانند ثابت کنند که یشوا همان بازی «دسترسی سیاسی برای دسترسی به رسانه» که با نتانیاهو کرده را با دیگران نیز انجام داده است. تیم وکلای مدافع آقای نتانیاهو امیدوارند از این طریق هرگونه اتهام مربوط به ارتشاء را رد کنند.

بنیامین نتانیاهو تمامی این اتهام‌ها را رد کرده و تیم وکلای مدافع می‌گویند مخالفان «با اهداف سیاسی برای او پاپوش درست کرده‌اند.»

XS
SM
MD
LG