لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

پلیس اسرائیل انفجار اتوبوس در اورشلیم را "حمله تروریستی" دانست


این عکس را "مایکی روزنفلد" روی توئیتر خود گذاشته است.
این عکس را "مایکی روزنفلد" روی توئیتر خود گذاشته است.

ساعاتی پس از انتشار خبر انفجار در یک دستگاه اتوبوس در مرکز اورشلیم در عصر دوشنبه، که منجر به زخمی شدن دست کم ۱۵ نفر شد، پلیس اسرائیل آن را یک "حمله تروریستی" دانست.

پیشتر خبرگزاری‌ها از وقوع انفجار و سپس آتش سوزی در یک دستگاه اتوبوس خالی از مسافر خبر دادند؛ و به گفته پلیس اسرائیل، بر اساس شواهد اولیه حادثه می‌توانست هم حمله‌ای عمدی و هم حادثه ای ناشی از اشکال فنی باشد.

با این حال خبرگزاری آسوشیتدپرس در ساعات پایانی روز دوشنبه به نقل از یورام هالوی کمیسیر پلیس شهر اورشلیم نوشت، "تردیدی نیست که این یک حمله ترویستی بوده است."

وی در ادامه گفت هنوز زود است که بتوانیم تشخیص بدهیم آیا این انفجار ناشی از بمبگذاری بوده یا یک "انفجار انتحاری" صورت گرفته است.

به گفته این مقام ارشد پلیس اورشلیم، تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است تا اطمینان حاصل شود آیا بمب در جایی در اتوبوس کار گذاشته، آیا کسی وارد اتوبوس شده، و در نهایت چه کسی مسئول آن بوده است.

این حادثه در میانه حملات فلسطینی‌ها علیه شهروندان اسرائیل رخ می‌دهد و این نگرانی بوجود آمده است که انفجار امروز نشان دهنده آغاز دور جدیدی از حملات فلسطینی ها باشد.

بر اساس گزارش‌های اولیه، اتوبوس خالی از سرنشین بوده و بیشتر زخمی‌ها افرادی بودند که در زمان حادثه در آن اطراف بودند. وضعیت دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

در برخی تصاویر منتشر شده از این حادثه، دو دستگاه اتوبوس نشان داده می شود که دچار آتش سوزی شده اند، که احتمال می‌رود آتش از یک اتوبوس به دیگری سرایت کرده باشد.

یکی از سایت های خبری این ویدئوی کوتاه از بعد انفجار را منتشر کرده است.

XS
SM
MD
LG