لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۴

بنیامین نتانیاهو: جاسوسان اسرائیلی مرتب از ایران دیدار می کنند


نخست وزیر اسرائیل در دیدار با دیپلمات‌ها اعلام کرد مأموران اطلاعاتی اسرائیل برای مقابله با جاه طلبی ایران در برنامه هسته‌ای، در سراسر جهان فعال هستند و به منظور آگاهی یافتن از تازه ترین فعالیت‌های تهران، مدام به ایران سر می زنند.

روزنامه تایمز اسرائیل این سخنان روز یکشنبه بنیامین نتانیاهو خطاب به دیپلمات‌ها را نقل می‌کند که گفته است: «ما در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران، درگیر یک جنگ در سرتاسر جهان هستیم.»

نخست وزیر اسرائیل تاریخ مشخصی برای دیدارهای ماموران اطلاعاتی آن کشور از ایران ذکر نکرد.

سه ماه پیش وی از کشف و انتقال اسنادی از ایران خبر داد که به گفته او نشان می داد جمهوری اسلامی ایران قبل از توافق هسته‌ای قصد تولید بمب هسته‌ای را داشته است. به گفته او، جاسوس‌های اسرائیل این مدارک را از انباری در تهران سرقت کرده بودند.

آقای نتانیاهو که از مخالفان سرسخت برجام است، همواره گفته است توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نمی‌شود.

نخست وزیر اسرائیل در راستای سیاست مقابله با برنامه هسته‌ای ایران، به تقویت مناسبات با کشورهای عرب روی آورده است.

کشورهای عرب منطقه نیز به خاطر مداخله های روز افزون تهران در سیاست های منطقه در نگرانی های اسرائیل شریک هستند.

در ارتباط با صلح با فلسطینی‌ها، نخست وزیر اسرائیل می گوید: «تا زمانی که فلسطینی ها با ما صلح نکنند، از تلاش برای رسیدن به صلح با جهان عرب دست نخواهم کشید. صلح یک فرایند عادی سازی مناسبات با جهان عرب است. ما به جای آن که به هوا و هوس‌های فلسطینی‌ها دلخوش کنیم، جویای رابطه با جهان عرب هستیم.»

نخست وزیر اسرائیل ابراز امیدواری کرد که عادی شدن مناسبات با جهان عرب، موجب رسیدن به صلح با فلسطینی ها شود.

در مسیر عادی سازی رابطه با جهان عرب، آقای نتانیاهو ماه پیش در عمان به دیدار سلطان قابوس رفت و در پشت پرده به همکاری با دولت عربستان سعودی نیز روی آورده است.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG