لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۱

هشدار نتانیاهو: مخالف جنگیم اما با کسانیکه قصد کشتار ما را دارند، مقابله می‌کنیم


نخست وزیر اسرائیل می گوید هر چند این کشور مخالف جنگ است اما از تمام توان خود برای مقابله با «کسانیکه قصد کشتار» اسرائیلی ها را دارند، استفاده می کند.

نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه گفت: ما باید همه تلاشمان را برای جلوگیری از جنگ بکار ببریم. اما اگر جنگی به ما تحمیل بشود، با تمام قوا علیه کسانیکه قصد کشتارمان را دارند عمل خواهیم کرد.

وی با نام بردن از جمهوری اسلامی ایران گفت: کسانیکه خواهان نابودی ما هستند امروز در خاورمیانه، به ویژه توسط ایران هدایت می شوند که با خصومتی آشکار بر محو اسرائیل تاکید می کند.

نتانیاهو افزود: دفاع از خود علیه چنین تهدیدی وظیفه ماست و از آن دست نمی کشیم.

این اظهارات آقای نتانیاهو در ادامه اظهار نظرهای وی بعد از حمله اخیر موشکی منتسب به اسرائیل به فرودگاه دمشق است.

خبرگزاری دولتی سوریه روز دوشنبه گزارش داد که چند موشک اسرائیل توسط دفاع هوایی سوریه رهگیری شده است. این گزارش به نقل از منابع نظامی سوری می گوید: «سیستم دفاع هوایی ما یک تخاصم موشکی اسرائیل را ناکام گذاشت.»

‎همزمان روز پنجشنبه، وزیر دفاع اسرائیل گفت این کشور حمله به سوریه را متوقف نخواهد کرد.

پیشتر، روزنامه هاآرتض در گزارشی نوشت که هدف حمله اسرائیل حزب الله و ایران بود.

چند ساعت بعد از حمله روز دوشنبه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته بود: «اسرائیل مرتب در تلاش برای ممانعت از تسلیح دشمنان ما به سلاح های پیشرفته است. خط قرمزهای ما آشکارتر از همیشه و عزم ما برای عمل به آن ها قویتر از همیشه است.»

گزارش اوایل ماه جاری رسانه دولتی سوریه از حملات جت های اسرائیلی به اهدافی در شمال شرقی سوریه در «حماه» علیه مواضع ایران حکایت داشت.

یک مقام ارشد نیروهای دفاعی اسرائیل به تازگی گفت که ارتش اسرائیل طی یک سال و نیم گذشته بیش از ۲۰۰ هدف را با شلیک ۸۰۰ موشک و گلوله توپ در سوریه هدف قرار داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG