لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۰

نخست وزیر اسرائیل: جهان باید در کنار تهدید داعش، مقابل تهدید ایران نیز متحد شود


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، جلسه کابینه خود در روز چهارشنبه را با تاکید بر این نکته آغاز کرد که جهان باید نه تنها در برابر تهدید داعش بلکه تهدید ناشی از ایران متحد شود.

روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت: نتانیاهو گفت: «جهان تا حدودی مشخص در برابر داعش متحد عمل کرده است، اما علیه ایران چنین رویکردی ندارد. برعکس، ما شاهد هستیم در حالی که ایران عوامل تروریستی به اروپا می فرستد، رهبران اروپا با ایران مماشات و مصالحه می کنند؛ دقیقا در همان هفته ای که عوامل تروریستی در حال انجام ماموریت بودند و ما به خنثی کردن آن کمک کردیم. این قابل قبول نیست.»

نتانیاهو ظاهرا به اطلاعاتی اشاره می کند که موساد به مقامات فرانسه، آلمان و بلژیک داد. آن اطلاعات به بازداشت گروهی به رهبری یک دیپلمات ایرانی منجر شد که قصد بمبگذاری در کنفرانس سازمان مجاهدین خلق ایران در سی ام ژوئن را داشتند.

نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد: «مماشات با ایران مشوق حملات بی وقفه به ارزش ها و امنیت جوامع آزاد است و زمان آن فرا رسیده که دولت های غربی به تلاش های محکم و روشن دولت ترامپ علیه رژیم در تهران بپیوندند.»

نتانیاهو افزود شیعیان افراطی و سنی های افراطی هر دو در پی نابود کردن اسرائیل و نابودی جامعه غرب هستند: «جهان از سوی اسلام افراطی به چالش کشیده شده است. شیعیان افراطی به رهبری ایران از یک سو و سنی های افراطی به رهبری داعش از سوی دیگر، اما هر دو یک هدف دارند، نابودی جوامع آزاد، نابودی اسرائیل و در پایان نابودی غرب و دیگران.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG