لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۳

گزارش تایمز اسرائیل| پشت پیام فوتبالی نتانیاهو چه بود: ستایش شهامت مردم ایران در اعتراضات ضد رژیم


تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در ویدیویی در رسانه های اجتماعی با نمایش مهارت های فوتبالی اش ضمن اشاره به مساوی ۱-۱ تیم ملی ایران در برابر تیم ملی پرتغال و ستاره اش کریستیانو رونالدو، پلی بین تحقق غیرممکن ها در فوتبال و اعتراضات در ایران زد.

نخست وزیر اسرائیل گفت متوقف کردن رونالدو «کاری تقریبا غیرممکن» است، اما «تیم ایران به این غیرممکن عمل کرد».

نتانیاهو خطاب مردم ایران گفت: «شما شهامت خود را در میدان بازی نشان دادید و امروز همان شجاعت را در خیابان های تهران به نمایش گذاشتید.»

اعتراضات در ایران روز دوشنبه از تهران و شهرهای آسیب دیده اقتصادی مانند کرمانشاه با شعار «مرگ بر فلسطین»، «نه غزه، نه لبنان» و «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» آغاز شد. تظاهرکنندگان همچنین «مملکت آخوندی نمی خواهیم» و «مرگ بر دیکتاتور» را فریاد می زدند.

نخست وزیر اسرائیل ابراز امیدواری کرد نهایتا شاهد بازی تیم های ایران و اسرائیل باشیم.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، در پیامی مشابه در رسانه های اجتماعی ضمن تبریک به عملکرد تیم ملی ایران در جام جهانی نوشت: «شهروندان ایران پول تان کجا خرج شده است؟» لیبرمن گفت ایران علاوه بر ۱۴ میلیارد دلاری که در سوریه سرمایه گذاری کرده است، دو و نیم میلیارد دلار فقط در سال ۲۰۱۸ به گروههای شبه نظامی در سوریه، لبنان، مناطق فلسطینی، یمن و عراق داده است.

از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱، تهران حدود ۶ میلیارد دلار خرج سر پا نگاه داشتن دولت اسد کرده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG