لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۷

حمله‌ای دیگر به پایگاه ایران در سوریه و در نزدیکی مرز عراق


این چندمین حمله به پایگاه های منتسب به ایران در سوریه است.
این چندمین حمله به پایگاه های منتسب به ایران در سوریه است.

رسانه دولتی سوریه و واحد رسانه ای گروه حزب الله در ساعات آغاز پنج شنبه خبر دادند که ائتلاف تحت رهبری آمریکا مواضع نیروی زمینی سوریه را هدف قرار داده است. اما مقام های آمریکایی هر گونه اطلاع از این حمله را رد کردند.

هاآرتض در گزارشی نوشت: گروه «نظارت بر حقوق بشر سوریه»، مستقر در بریتانیا، می گوید دست کم ۱۲ جنگجو از نیروهای طرفدار دولت بشار اسد در این حمله کشته شده اند. هیچ یک از کشته شدگان سوری نبوده و همه جنگجویان خارجی اند.

یک منبع نزدیک به دولت سوریه گفته است هدف بمباران پایگاه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، متحد دولت سوریه، بوده است.

خبرگزاری دولتی سوریه به نقل از منابع نظامی می گوید: «بعضی از سایت های نظامی ما میان بوکمال و حمیمیم در بامداد امروز هدف حمله جت های ائتلاف آمریکا قرار گرفت.»

واحد رسانه ای حزب الله، متحد دمشق، گفت حملات در نزدیکی پایگاه «تی ۲» در ۱۰۰ کیلومتری غرب رود فرات در نزدیکی مرز عراق انجام گرفته است. نیروهای زمینی ائتلاف علیه داعش در غرب رود فرات مستقر هستند.

کاپیتان بیل اربن، یک سخنگوی فرماندهی نیروهای آمریکا در خاورمیانه، می گوید: «ما هیچ گزارشی از عملیات نیروهای ائتلاف علیه اهداف یا نیروهای طرفدار رژیم سوریه نداشته ایم.»

یک سخنگوی پنتاگون هم گفت هیچ اطلاعاتی برای تایید این گزارش های رسانه ای ندارد.

شرق سوریه تا سال گذشته عمدتا در اختیار داعش بود. پس از شکست داعش آن منطقه میان دو اردوگاه رقیب، نیروهای مورد حمایت روسیه و ایران از یک سو و شبه نظامیان کرد و عرب تحت رهبری آمریکا، تقسیم شد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG