لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۰

دیدگاه| ایران عمیقا در سوریه مستقر شده و محور مقاومت را گسترش می‌دهد


اسرائیل هفته پیش یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرد
اسرائیل هفته پیش یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرد

گزارشی از بن هوبارد، ایزابل کرشنر و ان برنارد در وبسایت روزنامه نیویورک تایمز

زمانی که چند روز پیش پهپاد ایران وارد حریم هوایی اسرائیل شد و یک رشته حملات و ضد حملات هوایی و موشکی سریع را به همراه آورد، ترس ها از وقوع یا عدم وقوع یک جنگ فاجعه بار تازه در خاورمیانه عمیق تر شد.

مشاوران تاکتیکی سپاه پاسداران در پایگاه های نظامی سراسر سوریه مستقر هستند. فرماندهان سپاه به طور منظم در خطوط مقدم جبهه نبرد برای رهبری عملیات حاضر می شوند. ایران شبه نظامیانی قدرتمند با هزاران جنگجو تشکیل داده و به حمایت از آن ها ادامه می دهد. تهران احتمالا برای جاسوسی از دشمن و حملات احتمالی از هوا فناوری های جدید شامل پهپاد در اختیارشان قرار داده است.

مقام های اسرائیل و دشمنان آن کشور هر دو می گویند هر درگیری تازه ای میان اسرائیل با ایران یا متحدانش می تواند به بسیج شبکه گسترده جمهوری اسلامی ایران و شبه نظامیان وابسته اش در نقاط مختلفی در منطقه منجر شود.

بعضی در اسرائیل پیشاپیش از درگیری های اخیر مستقیم بین ایران و اسرائیل به عنوان «اولین جنگ شمال» بالقوه نام می برند به این معنا که اسرائیل در جبهه های لبنان و سوریه وارد جنگ خواهد شد.

شبه نظامیان وابسته به ایران در سوریه حدود بیست هزار نفر تخمین زده می شوند. این نیروها قدرت ایران را در مجاورت اسرائیل در قالب ائتلافی موسوم به «محور مقاومت» به نمایش خواهند گذاشت.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG