لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۴

تاکید اسرائیل بر آمادگی برای حمله به تاسیسات اتمی ایران


سفیر اسرائیل در آمریکا می گوید کشورش حاضر است به منظور به تاخیر انداختن برنامه هسته ای جمهوری اسلامی، تاسیسات اتمی ایران را هدف قرار بدهد.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد مایکل اورن روز چهارشنبه بر بی نتیجه بودن دیپلماسی در قبال برنامه اتمی ایران تاکید و از حمله به تاسیسات اتمی ایران حمایت کرده است حتا اگر چنین حمله هایی برنامه هسته ای ایران را تنها برای مدتی به تاخیر بیاندازد.

مایکل اورن پیشتر نیز به شبکه تلویزیونی سی ان ان گفته بود احتمال توسل به اقدام نظامی علیه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی در حال افزایش است و زمان آن رسیده است اسرائیل در این زمینه تصمیم گیری جدی کند. آقای اورن خطر ایران کنونی برای اسرائیل را یکی از بزرگترین تهدیدها یی خواند که اسرائیل از زمان پیدایش آن کشور با آن روبرو بوده است.

مقام های اسرائیل اخیرا بر آمادگی آن کشور برای حمله و مقابله با برنامه هسته ای ایران تاکید کرده اند. ماتان ویلنای، وزیر دفاع غیرنظامی اسرائیل روز چهارشنبه گفت جنگ احتمالی با ایران در چند جبهه انجام خواهد شد و نزدیک به یک ماه طول خواهد کشید. همچنین رئیس شوراها و شهرک های اسرائیل به رادیو اسرائیل گفت مسئولان آن کشور سرگرم آماده سازی شهروندان برای جنگ در آینده نزدیک هستند.

کشورهای غربی و اسرائیل ایران را به تلاش برای دستیابی به تکنولوژی تولید سلاح اتمی در پوشش برنامه هسته ایش متهم می کنند. ایران اما می گوید برنامه هسته ایش اهداف صلح آمیز را دنبال می کند.
XS
SM
MD
LG