لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۱

لیبرمن: تحریم های آمریکا تامین مالی تروریسم توسط ایران را تقلیل می دهد


جروسالم پست در گزارشی نوشت: آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، می گوید تحریم های آمریکا که ۱۳ آبان به اجرا گذاشته خواهد شد ایران را از تلاش برای دسترسی به بمب هسته ای باز نخواهد داشت، اما رژیم را زیر فشار گذاشته و به شکل چشمگیری از توان آن برای تامین مالی ترور خواهد کاست.

لیبرمن یکشنبه شب در سخنرانی در «انستیتو مطالعات استراتژیک اورشلیم» توضیح داد که «دور اول تحریم های آمریکا تاثیری عمده بر ایران داشت» و موجب «تورم و کاهش سرمایه گذاری خارجی شد».

وزیر دفاع اسرائیل ادامه داد: «دور دوم تحریم ها آشکارا تاثیری به مراتب بزرگتر خواهد داشت. این واقعیت که ایران نخواهد توانست تروریسم را تامین مالی کند» بسیار مهم است و به شکلی منفی بر «حزب الله، حماس، گروه های نیابتی در یمن و در عراق» اثر می گذارد.

با این وجود لیبرمن معتقد است جمهوری اسلامی ایران تصمیمی سیاسی گرفته است تا در نهایت به جنگ افزار هسته ای دست پیدا کند و تحریم های آمریکا به تنهایی تهران را به تغییر این ذهنیت وادار نمی کند، اگر چه وزیر دفاع اسرائیل امیدوار است تحریم رژیم را به لحاظ داخلی زیر فشار بگذارد.

لیبرمن تاکید کرد رژیم آیت الله ها مانند بسیاری از رژیم های کمونیستی سابق وابسته به اتحاد جماهیر شوروی سقوط خواهد کرد، اما این امر زمان می برد و از این رو لازم است ما ایران را از تلاش برای دستیابی به بمب هسته ای باز بداریم «و برای تمام سناریوها آماده باشیم».

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG