لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۶

مقام امنیتی اسرائیل: آماده‌ایم علیه ایران اطلاعات با عربستان به اشتراک بگذاریم


گادی ایزنکوت
گادی ایزنکوت

در حالیکه دو کشور اسرائیل و عربستان سعودی روابط دیپلماتیک رسمی ندارند، رئیس ستاد مشترک نیروهای دفاعی اسرائیل در نخستین مصاحبه با یک رسانه سعودی می گوید حاضر است اطلاعات درباره ایران را به اشتراک بگذارد.

«گادی ایزنکوت» پنج شنبه در یک مصاحبه بی سابقه با یک رسانه خبری سعودی گفت کشور اسراییل آماده است در تلاش های مشترک با پادشاهی عربستان برای محدود کردن نفوذ ایران در منطقه یافته های اطلاعاتی اش را به اشتراک بگذارد.

به گزارش تایمز اسرائیل، ژنرال آیزنکات به وبسایت خبری «ایلاف» که متعلق به سعودی ها و مقر آن در لندن است می گوید اورشلیم و ریاض در مورد جمهوری اسلامی که او بزرگترین تهدید منطقه می خواند، اتفاق نظر کامل دارند.

رییس ستاد مشترک ارتش اسرائیل ضمن توصیف جاه طلبی ایران در خاورمیانه تصریح می کند که با وجود تلاش های ایران برای افزایش تنش، اسرائیل در حال حاضر علاقه ای به جنگ با حزب الله، گروه تروریستی مورد حمایت ایران، ندارد.

آیزنکات گفت: «با وجود پرزیدنت دونالد ترامپ فرصتی برای یک ائتلاف بین المللی جدید در منطقه وجود دارد. باید یک طرح بزرگ منطقه ای برای توقف تهدید ایران در دست باشد.»

این فرمانده نظامی اسرائیل افزود: «ما آماده تبادل تجربیات مان با کشورهای میانه رو عرب و تبادل اطلاعات برای برخورد با ایران هستیم.»

آیزنکات گفت: «هدف ایران کنترل خاورمیانه از طریق دو هلال شیعی است. اولین از ایران از طریق عراق و سوریه و لبنان و دومی از بحرین تا یمن و دریای سرخ... این آن چیزی است که باید جلویش را گرفت.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG